×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Leonardo da Vinči idejas un tēli mūsdienu lietišķajā mākslā

foto - publicitātesfoto - publicitātes

18. aprīlī Rīgas  Sv. Pētera baznīcā atklās izstādi “Leonardo da Vinči idejas un tēli mūsdienu lietišķajā mākslā”, kas būs skatāma līdz 13. maijam. Ekspozīcija apkopo mūsdienu mākslinieku darbus, kuri apliecina Izcilā Renesanses ģēnija Leonardo drosmīgās idejas izvēlētajos materiālos un novatoriskā formā. Izstādē piedalās mākslinieki no Krievijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Izstādes norises vieta pirms pieciem gadiem ir Luāras ielejas pils Clos-Luce Ambuāzā, kur Leonardo da Vinči pēc Francijas karaļa Franciska I uzaicinājuma pavadījis savas dzīves pēdējos gadus. Nākamā izstāde jau notiek Krievijas Valsts muzejā Caricino/ Царицыно Maskavā, vēlāk – Kaļiņingradas Dzintara muzejā, bet šogad par izstādes notikuma vietu izvēlēta Rīga.
Izstādē redzamie darbi veidoti dažādās tehnikās un stilistikā, izmantojot plašu materiālu spektru; tas ir stikls, metāls, keramika, dzintars vai krāsas un audekls. Ekspozīcijai izvēlētos darbus kā vadmotīvs vieno INOVĀCIJA. Gleznotāju, grafiķu, juvelieru, tēlnieku, tekstilmākslinieku, modes dizaineru, kalēju un citu dekoratīvi lietišķās mākslas meistaru iesniegtos darbus izvērtējusi starptautiska  žūrija  no Krievijas, Francijas un Latvijas.
Viens no spilgtākajiem darbiem ir zelta diegiem izšūtie  cimdi ar ornamenti, kas aizgūti no Leonardo gleznām. Rīgas Sv. Pētera baznīcā skatāmi arī Dzintara istabas  glabātāja Aleksandra Krilova darbi. Mākslinieks ir vairāku unikālu dzintara darbu autors, veidojot pasaulē vienīgo dzintara vijoli un Leonardo da Vinči portretu dzintarā. Savukārt latviešu māksliniece Elita Asne starptautiskajā Leonardo Da Vinči veltītajā izstādē  prezentē gleznas ar kinētiskajiem elementiem. Izstādes laikā Rīgā publikai tiek sniegta iespēja apmeklēt arī Leonardo Da Vinči veltītu Krievijas vadošo cepuru dizaineru defilē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+