×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
11. novembris, 2016
Drukāt

Leonards Koens paredzēja savu nāvi aizkustinošā vēstulē mirstošai mūzai

Foto - Reuters/LETAFoto - Reuters/LETA

Leģendārais dziedātājs, komponists un rakstnieks Leonards Koens, kurš ceturtdien nomira 82 gadu vecumā, savu nāvi paredzēja pēdējā mīlestības vēstulē kādreizējai draudzenei Mariannai Īlenai šā gada jūlijā, vēsta “mirror.co.uk”.

Hita “Hallelujah” autors rakstīja Mariannai, kura tobrīd cieta no leikēmijas pēdējā stadijā, ka, viņaprāt, viņš “drīz viņai sekos”.

Koena ierakstu kompānija apstiprināja viņa nāvi 10. novembrī, tikai dažus mēnešus pēc tam, kad uzzināja par Īlenas nedziedināmo slimību. Koens jaunības mīlestībai veltīja dzejoli, kuru medijiem pieminēja viņas draugs Jans Kristians Mollestads: “Pagāja tikai divas stundas, un mēs saņēmām aizkustinošu vēstuli no Leonarda Mariannai.” Sieviete esot paspējusi vēstuli pirms nāves izlasīt, Mollestads atklāja Kanādas radio.

Vēstulē bija teikts: “Jā, Marianna, pienācis laiks, kad mēs patiešām esam tik veci un mūsu ķermeņi jūk laukā, un, domāju, es tev ļoti drīz sekošu. Tev jāzina, ka nāku tieši tavās pēdās: kad izstiepsi roku, domāju, varēsi pieskarties manai rokai.”

“Un tu zini, ka vienmēr esmu tevi mīlējis tava skaistuma un gudrības dēļ, bet man nekas vairāk nav jāsaka, jo tu to visu zini. Bet tagad gribu tev novēlēt labu ceļojumu. Ardievu, senais draugs. Mīlu tevi un satikšu šī ceļa galā,” rakstīja Koens.

Mariannai Īlenai veltīta Koena 1967. gadā tapusī dziesma “So Long, Marianne”. Viņi iepazinās Grieķijā, Hidras salā, 1960. gadā, kad Marianna bija tikko izšķīrusies un palikusi uz salas viena kopā ar sešus mēnešus veco dēlu.

So Long Marianne
Come over to the window, my little darling
I’d like to try to read your palm
I used to think I was some kind of Gypsy boy
Before I let you take me home

Now so long, Marianne
It’s time that we began to laugh
And cry and cry and laugh about it all again

Well, you know that I love to live with you
But you make me forget so very much
I forget to pray for the angels
And then the angels forget to pray for us

Now so long, Marianne
It’s time that we began to laugh
And cry and cry and laugh about it all again…

Koens uzaicināja Mariannu dzīvot kopā Monreālā, un viņa piekrita. Viņi nodzīvoja kopā līdz sešdesmito gadu beigām, pārmaiņus uzturoties Ņujorkā, Monreālā un Hidras salā.

Mūziķis un rakstnieks savai mūzai veltījis arī savu trešo dzejoļu krājumu “Flowers for Hitler”, viņa arī tieši iedvesmojusi vairākas citas viņa dziesmas un dzejoļus. Viņas fotogrāfija rotā Koena otrā albuma “Songs from a Room” vāciņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+