×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
21. septembris, 2012
Drukāt

Lepēna aicina aizliegt arī ebreju galvassegu nēsāšanu

Nacionālās frontes (FN) līdere Marina Lepēna. Foto - AFPNacionālās frontes (FN) līdere Marina Lepēna. Foto - AFP

Francijas galēji labējās partijas “Nacionālā fronte” līdere Marina Lepēna nākusi klajā ar aicinājumu aizliegt arī ebreju galvassegu nēsāšanu sabiedriskās vietās.

Kā politiķe izteicās intervijā laikrakstā “Le Monde”, reliģisko galvassegu valkāšana būtu jāaizliedz “veikalos, sabiedriskajā transportā un ielās”. Jautāta, vai aizliegums būtu attiecināms gan uz ebreju galvassegu – kipu -, gan arī uz musulmaņu tradicionālajām galvassegām, viņa atbildēja, ka “ir acīmredzami – ja [musulmaņu galvassegas] ir aizliegtas, tad būtu jāaizliedz arī kipu” valkāšana sabiedriskās vietās.

Francija izraisījusi daudzu musulmaņu sašutumu, aizliedzot sabiedrībā parādīties ar aizklātu seju, ar to faktiski aizliedzot valkāt tradicionālos musulmaņu sieviešu lakatus, kas pilnībā aizsedz valkātājas seju. Par likuma pārkāpšanu var piespriest līdz 150 eiro (105 latiem) lielu sodanaudu vai arī obligātu piedalīšanos pilsonības kursos. Turklāt Lepēna arī atkārtoti mudināja aizliegt košera un halala ēdienu pasniegšanu skolās, kā arī aizliegt Francijas mošejām saņemt finansējumu no citu valstu valdībām.

Lepēnas izteikumus nekavējoties nosodījis Francijas prezidents Fransuā Olands: “Viss, kas šķeļ ļaudis, nostāda tos vienu pret otru, ir nepieņemams, un mums ir jāpielieto likumi, vienīgie likumi, kurus mēs zinām, – republikas un sekulārisma likumi.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+