×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. marts, 2012
Drukāt

Lepēna grib atjaunot nāvessodu

lepena

Francijas galēji labējās partijas “Nacionālā fronte” (FN) līdere Marina Lepēna, reaģējot uz islāmistu ekstrēmista pastrādātajām slepkavībām, nākusi klajā ar aicinājumu izsludināt referendumu par nāvessoda atjaunošanu.

 

Sarunā ar televīzijas kanālu “i-Télé” Lepēna paziņoja, ka gadījumā, ja tiks ievēlēta par Francijas prezidentu, viņa izsludinās referendumu par nāvessodu. Ceturtdienas intervijā radiostacijai “France Info” viņa šo paziņojumu atkārtoja. Lepēna izteicās, ka tādus noziedzniekus kā Muhameds Merā viņa labprātāk redzētu cietumu atstājam “ar kājām pa priekšu”.

FN līdere gan pieļāva, ka nāvessodu varētu aizstāt ar “patiesu mūža ieslodzījumu”. “Es sev jautāju, vai gadījumā, ja šis cilvēks tiks arestēts, vai mēs pēc 27 gadiem nevarēsim viņu ieraudzīt, šķērsojam ielu,” sacīja Lepēna. Viņa kritizēja arī varasiestāžu “nolaidību” Merā lietā. “Pēc pirmā acu uzmetiena šķiet, ka šajā lietā ir problēmas ar nolaidību,” sacīja FN prezidenta amata kandidāte. “Šis cilvēks ir notiesāts 15 reizes, mēs zinām, ka viņš bijis Afganistānā un ka viņš draudējis cilvēkiem, kā arī demonstrējis videoierakstus ar galvas nociršanām. Vai viņu nevajadzēja uzmanīt rūpīgāk?”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+