×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. marts, 2015
Drukāt

Lepēna sola referendumu par izstāšanos no ES (2)

lepena3

Francijas galēji labējās Nacionālās frontes līdere Marina Lepēna apsolījusi sarīkot referendumu par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), gadījumā ja viņa 2017.gadā tiks ievēlēta prezidenta amatā.

“Mana ideja ir, teikt franču tautai – ja viņi [2017.gadā] ievēlēs mani, pēc sešiem mēnešiem būs referendums”, Lepēna sacīja Grieķijas telekanālam “Mega”.

“ES ir nāve, nāve mūsu ekonomikai, mūsu sociālās labklājības sistēmai un mūsu identitātei,” pirmdien pārraidītajā intervijā sacīja politiķe.

Viņa arī mudināja Grieķiju sarunu ceļā panākt izstāšanos no eirozonas, nevis pakļauties Briseles kreditoru prasībām. Politiķe atzina, ka priecājusies par kreiso ekstrēmistu partijas “Syriza” nākšanu pie varas Grieķijā pēc janvārī notikušajām vēlēšanām.

“[Grieķijas] vienīgā izeja ir sarunu ceļā panākt organizētu izstāšanos no eirozonas,” viņa sacīja. “Ja valdība saka grieķu tautai, ka viņi var palikt eirozonā, kamēr vien turpinās cīņa pret taupību, – tie sliktākajā gadījumā ir meli un labākajā – aplami.”

Ja Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs pakļausies kreditoru taupības politikas prasībām, viņš samaksās ar saviem popularitātes reitingiem, norādīja Lepēna.

“Grieķiem jāatgūst sava valūta,” uzsvēra politiķe.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vēstures mācība ir tā ,ka no tās neko nemācās. 1. un 2. pasaules kara sekas radīja ES,kas ,protams , nav pati pilnība.Ja satrakojošās dāmītes paraugam sekos pārejās Eiropas valstis ,tad nākotnē līdz karam Eiropas valstu starpā ilgi nebūs jāgaida.

    • Labs komentĀrs! Atbildēt

      Labs komentĀrs! DomĀju, ka šīs dāmas atbalstam tiks dota liela naudina un kas dos, varat iedomāties. Patreizēja Krievijas režīma sapnis ir izraisīt karu eiropā iznīcinot ES.

Draugiem Facebook Twitter Google+