×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2013
Drukāt

Lepēna un Vilders veido eiroskeptiķu fronti

marine

Francijas un Nīderlandes galēji labējo spēku līderi Marina Lepēna un Gērts Vilders paziņojuši, ka grasās izveidot visu kontinentu aptverošu labējo politisko kustību, ar kuru startēt nākamgad gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, raksta britu avīze “The Independent”.

Novembrī Francijas labējās partijas “Nacionālā fronte” līdere Lepēna iecerējusi doties uz Nīderlandi, lai ar Vildersa vadīto “Brīvības partiju” sāktu darbu pie Eiropas aptveroša politiskā spēka izveides. Tā būšot eiroskeptiķu un pret imigrāciju vērsta kustība, ar kuru abi politiķi iecerējuši startēt 2014. gada maijā paredzētajās eiroparlamenta vēlēšanās.

Vasarā Vilders apbraukāja vairākas Eiropas valstis, mēģinot pārliecināt citus labējos spēkus pievienoties viņa un Lepēnas kūrētajai idejai par paneiropisku kustību. Tiesa, viņa vēstij nevedās atrast dzirdīgas ausis. Tādas labējās partijas kā Itālijas “Ziemeļu līga”, Beļģijas flāmu partija, partija “Zviedru demokrāti” un Apvienotās Karalistes Neatkarības partija (UKIP) Vildersa ideju noraidīja. “UKIP nav labējā spārna, bet gan libertāriešu partija, kura aizstāv ideju par mazu valdību, zemiem nodokļiem, cilvēku personiskajām brīvībām un atbildībām demokrātiskas nacionālās valdības, nevis Briseles vadībā. Mēs neiesaistāmies Gērta Vildersa iniciatīvā,” sarunā ar “The Independent” paziņoja UKIP līderis Naidžels Feridžs.

Arī partijas “Zviedru demokrāti” attieksme pret Lepēnas un Vildersa ieceri pagaidām ir atturīga, tās līderiem skaidrojot, ka viņi vēlas nogaidīt, kādi politiskie spēki vēl tiks uzrunāti. Proti, daļa Eiropas valstu labējo politiķu nevēlas, lai viņu vārds tiktu saistīts ar, piemēram, ungāru “Jobbik” partiju un “Britu nacionālo partiju”, kurām tiek pārmests rasisms un ksenofobija.

Vienlaikus politiskie apskatnieki lēš, ka diezin vai visu kontinentu aptveroša labējā kustībā gūtu lielus panākumus, jo arī bez tās labējām partijām Britānijā, Francijā, Nīderlandē, Austrijā un, iespējams, arī Vācijā tiek prognozēti labi rezultāti gaidāmajās EP vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+