×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
27. jūlijs, 2012
Drukāt

Lepni sveikt visu pasauli pie sevis

Foto - LETAFoto - LETA

Jau šovakar pulksten deviņos Londonas Olimpiskajā stadionā iezvanīsies jaunizlietais milzu zvans, miljardiem acu visā pasaulē pavērsies Britānijas virzienā. Ko tās ieraudzīs? Kāda tad izskatās mūsdienu Lielbritānija? Šķiet, vārds “daudzveidība” to raksturos vislabāk.

 

Ir daudz tādu lietu, kas mums ir kopējas ar citām valstīm, taču, kopā ņemot, mūsuprāt, tās veido ko pilnīgi jaunu un unikālu! Šīvakara atklāšanas ceremonijas mākslinieciskā direktora Denija Boila galvenais uzdevums bija apkopot šīs lietas un trīs stundās visai pasaulei attēlot Britānijas ļaudis un sabiedrību. Par to, vai viņam tas izdevies vai ne, jau šodien varēsiet spriest jūs paši. Bet es ceru, ka ikviens šīs ceremonijas skatītājs ieraudzīs Britāniju jaunā gaismā.

Denijam šīs ceremonijas redzējums radās, domājot par Britānijas ļaudīm: kas mēs esam, no kurienes esam nākuši, kāda ir mūsu vēsture un mantojums? Kas esam tagad un kurp mēs dodamies? Apvienotās Karalistes sabiedrība vienmēr ir bijusi atvērta. Tas ir mūsu asinīs. Atrodoties pasaules krustcelēs, preču, ideju un ļaužu plūsma ļāvusi mūsu valstij plaukt un zelt. Mūsu vēsture liecina par vēlmi skatīties pāri robežām un redzēt lietas globāli. Un mēs palīdzam to darīt arī citiem. Mūsu valoda tiek lietota visā pasaulē, mūsu dižākie rakstnieki aiz sevis atstājuši pasaules mēroga mantojumu. Nav noslēpums, ka Denija koncepciju iedvesmoja Viljama Šekspīra luga “Vētra” un ka ceremonijas pirmās ainas godinās Viljama Bleika lauku idilli “Anglijas zaļā un tīkamā zeme”.

Daudziem no jums Britānija asociējas ar tās bagāto vēsturi – gan mūsu grandiozajiem karaliskajiem pasākumiem, gan kriketa spēli svētdienas novakarēs ciematu parkos un dārzos. Tā vien šķiet, ka gadu gaitā maz kas ir mainījies mūsu paradumos un vērtībās, likumos un ideālos.

 

Taču patiesībā mēs turpinām sevi veidot. Mūsu dziļās saknes dod milzu enerģiju, sensenie sakari ar citām tautām izpaužas vēlmē pastāvīgi pētīt, atklāt un radīt no jauna. Tāpēc arī šīvakara ceremonija būs pārsteigumu pilna un kreatīva. Tā atspoguļos gan plaukstošo dzīvi Britānijas pilsētās, gan rādīs mūsu tradicionālās lauku ainavas.

 

Tāpat tiks godinātas gan Britānijas klasiskās mūzikas vērtības, gan radīta slavenā Glastonberijas mūzikas festivāla gaisotne. Tas viss, lai atklātu mūsu dinamiskās, kaislīgās un enerģiskās sabiedrības dažādās puses. To palīdzēs izdarīt vairāk nekā desmit tūkstoši brīvprātīgo, kuri ziedojuši savu brīvo laiku un pārstāv mūsu nācijas labākās vērtības.

Es ceru, ka pēc šīvakara uzveduma jūs paturēsiet atmiņā kaut nelielu ilustrāciju par to, kāda ir mūsdienu Apvienotā Karaliste ar tās kultūrvēsturisko mantojumu, dažādību, kreativitāti un kādi ir Britānijas cilvēki. Tāpat ceru, ka paturēsiet arī kādu muzikālu atmiņu – lielākā Eiropas zvana skaņas vai elektroniskās mūzikas dueta priekšnesumu. Galvenais, es patiesi ceru, ka jūs sajutīsiet to, cik Britānijas ļaudis ir lepni sveikt visu pasauli pie sevis gan šovasar, gan arī turpmāk!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+