Kultūra
Kultūrpolitika

Lepns, ka piebaldzēns. Aicina iesaistīties izstādes “Šūpuļdziesma piebaldzēnam” veidošanā0

Publicitātes foto, kolāža FotoJet

Piebalgas muzeju apvienība “Orisāre” aicina piebaldzēnus iesaistīties Latvijas Valsts simtgadei, un Piebalgas cilvēkiem veltītas izstādes “Šūpuļdziesma piebaldzēnam” veidošanā, LA.lv uzzināja muzeju apvienībā.

Izstāde būs apskatāma Emīla Dārziņa “Jāņaskolā” 2018. gada vasaras sezonā. Tai atlasīti priekšmeti no “Orisāres” muzeju krājumiem, taču šoreiz ar tiem vien ir par maz, pauda apvienības vadītāja Līva Grudule.

Izstādei ļoti noderētu piebaldzēnu fotoattēli, kas uzņemti laikā no 19. gadsimta līdz 20. gadsimta 90. gadiem un kuros redzamas kristības, vārda došanas svētki vai padomju periodā – bērnības svētki, kā arī citi piebaldzēnu godi, to viesi un saimnieces, nozīmīgi dzīves sasniegumi, ikdienas darbi, talkas, kā arī citi dzīves mirkļi.

“Bildēs jābūt redzamiem piebaldzēniem,” uzsver Līva Grudule, piebilstot, ka šajā gadījumā tie var būt kā vecpiebaldzēni, tā jaunpiebaldzēni, ir jābūt zināmai pamainformācijai par laikposmu, kurā attēls tapis, kā arī par tajā redzamajām norisēm un cilvēkiem.

Tāpat “Orisāre” priecāsies par dzimtas relikvijām, kuras piebaldzēni būtu gatavi uz izstādes laiku aizdot muzejam, “Tās var būt gan kristību dāvanas, rokdarbi ar īpašu stāstu, kādas piemiņas lietas, varbūt dzimtai nozīmīgs darbarīks vai kāda cita lieta ar emocionālu vērtību. Priekšmetus eksponēsim slēgtās vitrīnās muzejā ar apsardzi,” teic Līva Grudule.

Izstādē plānots parādīt ne tikai tālu pazīstamus Piebalgas dižgarus, bet katru krietnu piebaldzēnu, kas reiz strādājis un dzīvojis šajā īpašajā Dievzemītes vietā. “Šis ir brīdis, kad izvēdināt pūralādes, notraukt putekļus no albumiem un lepoties, lepoties, lepoties!” – teic Līva Grudule.

LA.lv