Foto-EPA

Lepojamies! Latvijas hokeja izlase ar 3:0 izcīna “sauso” uzvaru pār Dāniju 5

Latvijas hokeja valstsvienība pasaules čempionāta pirmajā mačā Ķelnē ar rezultātu 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) pārspēja Dāniju.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Miks Indrašis, bet viens precīzs metiens Gintam Meijam. Savukārt “sausā” Latvijas izlases vārtos palika Elvis Merzļikins, kurš atvairīja visas 27 pretinieku mestās ripas.

Latvijas pieaugušo izlases rindās šodien debitēja Teodors Bļugers, Rihards Bukarts un Uvis Balinskis, trijotnei parādot atzīstamu sniegumu, turklāt Balinskis un Bukarts tika pie punktiem par rezultatīvām piespēlēm.

Zīmīgi, ka tikai otro reizi 20 gadu laikā Latvijas izlase čempionātu iesākusi ar uzvaru.

Jau spēles pirmajās minūtēs nelielus savainojumus guva Andris Džeriņš un Oskars Cibuļskis, kas gan viņiem netraucēja atgriezties uz ledus. Pirmajās minūtēs neliels pārsvars piederēja dāņiem, taču pretinieki izpildīja dažus uzmetienus uz vārtiem, bet bīstamus uzbrukumus neveica. Piektajā minūtē ar vārtiem debijas mačā varēja atzīmēties Uvis Balinskis, taču viņa metiens no tuvas distances lidoja pāri pretinieku cietoksnim.

Perioda septītajā minūtē Latvijas izlase nonāca mazākumā, divu minūšu sodu par turēšanu nopelnot Cibuļskim. Latvijas līdzjutēju atbalstīti “lauvas sirdis” nosargāja savus vārtus neiekarotus. Pēc mazākuma dāņi turpināja saimniekot Latvijas izlases aizsardzības zonā, kamēr Latvija centās atbildēt ar pretuzbrukumiem un vienā no tiem Rihards Bukarts izlauzās viens pret vienu ar pretinieku vārtsargu Sebastianu Dāmu, taču turpat bija dāņu aizsargs, kurš latvietim nedaudz patraucēja.

Pēc šī momenta Latvijas hokejisti izlīdzināja spēles gaitu, bet sešas minūtes pirms perioda beigām dāņi bīstami uzbruka Merzļikina sargātajiem vārtiem, aktīvi mēģinot iebakstīt ripu vārtos. Asā spēle pret Latvijas izlases vārtsargu beidzās ar saplūkšanos, kā rezultātā latvieši nonāca mazākumā. Dāņi, atguvuši iniciatīvu, turpināja uzbrukt Latvijas vārtiem, taču Merzļikins droši ķēra ripas. Tuvojoties perioda beigām, bīstami pa Dāma vārtiem uzmeta arī Džeriņš, taču dānis tvēra latvieša metienu.

Otrā perioda trešajā minūtē Meija pēc neatlaidīgas cīņas pie vārtiem ieguva Dāma nefiksētu ripu un ieraidīja to pretinieku vārtos, panākot 1:0. Pēc tam sekoja arī bīstams uzmetiens Zemgus Girgensona izpildījumā. Pēc Meijas vārtu guvuma latvieši sapurinājās, turklāt perioda vidū Girgensons izslidoja viens pret vienu ar Dāmu, taču dāņu vārtsargs bija nedaudz tuvāk ripai. Arī turpinājumā Latvijas hokejisti enerģiski uzbruka pretinieku vārtiem, taču vienā momentā kļūdījās veicot maiņu, bet uzdevumu augstumos bija Merzļikins.

Trīs minūtes pirms perioda beigām debitants Teodors Bļugers atnesa Latvijas komandai vairākumu, kurā latviešiem bija vairāki bīstami momenti, taču spēles rezultātu dubultot neizdevās.

Tāpat veiksmīgi Latvijai iesākās arī trešais periods, kurā nebija nospēlētas vēl divas minūtes, kad Miks Indrašis netraucēts no vārtu priekšas panāca 2:0. No aizvārtes viņam asistēja izlases veterāns Jānis Sprukts. Perioda ceturtajā minūtē Latvijas izlase tika pie sava otrā vairākuma mačā, taču to izmantot nespēja, turklāt vēlāk dāņi pārņēma iniciatīvu. Perioda vidū vēl vienu vairākumu Latvijai atnesa Guntis Galviņš, turklāt nedaudz vēlāk dāņu pārkāpuma dēļ latvieši tika pie iespējas minūti spēlēt piecatā pret trijiem.

Kad līdz lielā vairākuma beigām bija palikusi sekunde, Indrašis pēc Balinska un Roberta Bukarta piespēlēm raidīja ripu nepiesegtajā Dānijas izlases vārtu stūrī. Turpinājumā latviešiem bija vēl iespēja spēlēt vairākumā, taču šoreiz ar vārtu guvumu tas nenoslēdzās. Līdz finālsvilpei Latvija nosargāja vārtus neskartus un izcīnīja uzvaru ar 3:0.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts Merzļikins

Spēli klātienē vēroja 13 453 skatītāji.

Mačā pret Dāniju malā palika uzbrucējs Frenks Razgals, aizsargs Kristofers Bindulis un vārtsargs Jānis Kalniņš.

A apakšgrupā pa trim punktiem vienā spēlē ir Latvijai un Vācijai, bet latviešiem ir labāka gūto un zaudēto vārtu attiecība. Tikmēr divi punkti ir Krievijai, viens Zviedrijai, bet ar zaudējumiem turnīru iesākušas ASV un Dānija, kamēr Slovākija un Itālija pirmos mačus aizvadīs šovakar.

Latvijas izlase līdz šim tikai reizi pasaules čempionātu bija sākusi ar uzvaru, kad 2014.gadā Minskā ar 3:2 pārspēja Somiju. Pārējās 19 reizēs augstākajā divīzijā tā bija reizi cīnījusies neizšķirti un piedzīvojusi 18 neveiksmes. Tomēr, ja iepriekš allaž pirmajās spēlēs Latvijai pretim stājās potenciālie favorīti, šoreiz pirmās trīs spēles būs ļoti svarīgas, jo turpinājumā būs jātiekas arī ar Slovākiju un Itāliju.

Latvija ar Dāniju pasaules čempionāta augstākajā divīzijā spēlējusi piecas reizes, izcīnot divas uzvaras. 2003.gadā tika gūta uzvara ar 4:2, bet nākamajās reizēs divreiz zaudēts pēcspēles metienos (arī pērn ar 2:3), savukārt 2012.gadā pamatlaikā ar 0:2. Pērn Latvijai vārtus pret dāņiem iemeta Andris Džeriņš un Kaspars Daugaviņš.