×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. janvāris, 2013
Drukāt

Lepojas ar bijušajiem audzēkņiem


Foto no G. Veldres personiskā arhīvaFoto no G. Veldres personiskā arhīva

“Pedagoga lielākais gandarījums ir dzirdēt par savu bijušo audzēkņu sekmīgām gaitām dzīvē,” tā mums vēstulē raksta pensionārs Gunārs Veldre no Ogres.

 

Izbijis mednieks ar 60 gadu stāžu, gandrīz 40 gadus strādājis Aizupes un Ogres meža tehnikumos. “Ar saviļņojumu Ilzes Pētersones rakstos atpazīstu savus kādreizējos Aizupes Meža tehnikuma audzēkņus – 1964. gada absolventu Alvi Banderu un 1980. gada absolventu Aigaru Legzdiņu,” raksta A. Veldre. “A. Banders un A. Legzdiņš mednieku gaitas sāka, jau mācoties Aizupē. Ne viena vien diena kopīgās mednieku gaitās pavadīta Aizupes mežos. Savā laikā tehnikumam bija nodoti ap 10 000 ha Vānes mežniecības mežu medībām un audzēkņu praktiskai apmācībai medību saimniecībā un iestājai Mednieku un makšķernieku biedrībā,” stāsta A. Veldre. “Medīja gan tehnikuma darbinieki, gan audzēkņi. 70. gados Aizupes meži bija īpaši bagāti ar staltbriežiem. Rudenī, briežu riesta laikā, dzirdēt tuvākā apkārtnē aurojam trīs līdz četrus buļļus nebija nekas neparasts,” atminas mūsu lasītājs.

2012. gada 18. oktobra avīzes rakstā “Nemāki šaut, jāiet dzīt”, tika minēts, ka viņa audzēknis A. Legzdiņš tagad ir viens no Latvijas spicākajiem stenda šāvējiem, Lēdurgas mednieku kolektīva vadītājs. Savukārt 27. decembra numurā rak
stā “Brāļi Rozenbergi – atriebēji” stāstīts par A. Bandera (mednieks ar teju 50 gadu pieredzi) vadīto Stienes mednieku grupu un tās panākumiem.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+