×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. septembris, 2015
Drukāt

Lesbā otro dienu turpinās nepieredzēts imigrantu pieplūdums (1)

Foto - Reuters/ScanpixFoto - Reuters/Scanpix

Imigranti, pamatā sīrieši, kas ieradušies no Turcijas Grieķijai piederošajā Lesbas salā un tad ar prāmi Pirejas ostā netālu no Atēnām, laužas autobusā. Viņi visdrīzāk sekos tiem simtiem tūkstošiem ieceļotāju, kas šogad jau devušies uz Maķedoniju un Serbiju, lai ielauztos Šengenas zonā caur Ungāriju. Lielākā daļa no viņiem cer pieteikties patvērumam Vācijā.

Otro dienu pēc kārtas turpinoties nepieredzēti lielam nelegālo imigrantu pieplūdumam no Turcijas, ceturtdien Grieķijas Lesbas salā nepilnas stundas laikā ieradušies aptuveni 1200 robežpārkāpēju.

45 minūšu laikā vienā Lesbas pludmalē ieradušās 24 laivas ar 50 cilvēkiem katrā, pavēstīja ziņu aģentūras “Reuters” fotogrāfs, kurš atradās notikumu vietā.
Vairums robežpārkāpēju ir afgāņu vīrieši. Atbraucēju vidū bijušas arī dažas ģimenes.

Trešdien dažu stundu laikā Lesbā ieradās 2500 robežpārkāpēji, pārsvarā afgāņi un sīrieši.

Šobrīd nav skaidrs, kāpēc robežpārkāpēju skaits pēdējās dienās tik strauji pieaudzis.

Atbilstoši Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) datiem šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, ieradušies vairāk nekā 430 000 nelegālo imigrantu, no viņiem 309 000 – Grieķijā.

Viņu lielākā daļa necenšas palikt Itālijā vai Grieķijā – pirmajās Eiropas Savienības valstīs, kuras viņi sasniedz -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tiešām nav skaidra lieta – bēgļu vervētāji pilda uzdevumu – Eiropas sagrāvi. Un ES jānosaka strikti – pabalsti bēgļiem – īpašā vietā – teltis, ūdens, maize. Un ne graša! Lai vervētāji viņus uztur!

Draugiem Facebook Twitter Google+