×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
30. maijs, 2017
Drukāt

Lesbietes izsaka kritiku tenisa leģendai, šobrīd kristiešu mācītājai Kortai (2)

The Netherlands' Richel Hogenkamp returns the ball to Serbia's Jelena Jankovic during their tennis match at the Roland Garros 2017 French Open on May 29, 2017 in Paris.  / AFP PHOTO / Eric FEFERBERGThe Netherlands' Richel Hogenkamp returns the ball to Serbia's Jelena Jankovic during their tennis match at the Roland Garros 2017 French Open on May 29, 2017 in Paris. / AFP PHOTO / Eric FEFERBERG

Nīderlandes tenisiste Rihela Hogenkampa, kura neslēpj savu homoseksuālo orientāciju, aicinājusi Austrālijas atklātā čempionāta centrālo stadionu vairs nesaukt leģendārās Mārgaretas Kortas vārdā, jo šī tenisiste zināma ar noliedzošiem uzskatiem par viendzimuma attiecībām.

Korta nesen paziņoja, ka “iespēju robežās” pārtrauks lidot ar Austrālijas aviokompāniju “Qantas”, protestējot pret tās pausto atbalstu viendzimuma laulībām.

“Esmu vīlusies, ka “Qantas” kompānija kļuvusi par aktīvu viendzimuma laulību reklamētāju,” pauda karjeras laikā 24 reizes “Grand Slam” turnīros uzvarējusī Korta, kura pašlaik ir kristiešu mācītāja.

Hogenkampa ir viena no dažām tenisistēm, kas neslēpj savu netradicionālo orientāciju, un pirmdien pauda, ka janvārī notiekošā “Australian Open” turnīra organizatoriem vajadzētu apsvērt iespēju centrālo stadionu vairs nesaukt Kortas vārdā.

“Neuzskatu, ka jābūt tik vaļsirdīgam. Man pašai ir draudzene un nepiekrītu tam, ko viņa saka,” paudusi 25 gadus vecā sportiste, kura pašlaik WTA rangā atrodama 105.pozīcijā. “Būtu labi, ja “Australian Open”, iespējams, mainītu stadiona vārdu, jo, ja ir tāda nostāja, daži spēlētāji varbūt nejutīsies komfortabli spēlēt stadionā, kas nosaukts par godu Mārgaretai Kortai.”

“Redzu, ka daudzi spēlētāji ir pret viņu. Ja spēlētāji spēs par to pastāvēt, varbūt kaut kas mainīsies. Kas zina,” teica Hogenkampa.

Arī homoseksuālā tenisa leģenda Martina Navrātilova paudusi uzskatu, ka stadions būtu jāpārsauc.

Savukārt šī brīža labākā Austrālijas tenisiste Samanta Stosura centusies mazināt spriedzi.

“Man ir grūti noticēt, ka tas jebkad tiks mainīts. Stadions ir nosaukts par Mārgaretas Kortas arēnu viņas sasniegumu dēļ,” teica Stosura. “Katram var būt savs viedoklis. Es tam nepiekrītu, tomēr patieso situāciju redzēsim nākamgad Austrālijas atklātajā čempionātā, vērojot, kurš vēlēsies spēlēt Mārgaretas Kortas arēnā un kurš nē.”

Arī Austrālijas tenisiste Keisija Delakva ir lesbiete un ar savu partneri audzina bērnu. Viņai atbalstu paudusi arī Stosura, sakot, ka Austrālijā būtu jāatļauj viendzimuma laulības.

“Uzskatu, ka tā ir iebiedēšana,” pirmdien atbildējusi 74 gadus vecā Korta. “Katram ir savs viedoklis. Man nav nekas pret homoseksuāliem cilvēkiem, mums tādi ir baznīcā un es palīdzu viņiem. Tomēr esam kristīga nācija un ticu, ka mums ir jāaizsargā laulība.”

Korta pauda viedokli, ka ir pelnījusi stadiona saukšanu viņas vārdā. “Es mīlēju pārstāvēt savu valsti. Savus titulus un apbalvojumus pati nopelnīju.”

Kortas 24 uzvaras “Grand Slam” vienspēļu turnīros ir lielākais skaits starp vīriešiem un sievietēm, bet kopā viņa karjerā tika pie 62 “Grand Slam” tituliem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Varbūt naida izpausmes, naida runas pret normāliem cilvēkiem, naids pret patiesību? Tai čiksai neviens nav liedzis būt lezbietei un par to kladzināt visā pasaulē. Korta saka ko domā, bet, tas, lūk esot pāridarījums?! Demokrātija – dari, kas ienāk tavā slimajā galvā, tas ir apsveicami! nesaki, ko domā, ja tev galva vesela, tas ir pret tiem, ar slimajām galvām.

Draugiem Facebook Twitter Google+