Kultūra
Māksla

Lestenes baznīcā atgriezusies krāšņā kancele 16

Foto – Gunārs Grīnfelds

Adventa laikā Lestenes evaņģēliski luteriskajā baznīcā atgriezusies restaurētā krāšņā baroka stila kancele, LA.lv uzzināja Lestenes baznīcas atjaunošanas fondā.

Savukārt jau vasarā baznīcā uzstādīts pilnā apjomā atjaunotais altāris.

Pēc 2016. gadā piešķirtā valsts finansējuma izdevies ne tikai restaurēt Lestenes baznīcas kanceli visā tās krāšņumā, bet arī pārvest altāri no Rundāles pils muzeja krājumiem, kur tas ilgstoši tika eksponēts Rundāles pils muzeja staļļos ierīkotajās izstāžu zālēs. Šī gada vasarā veikti arī jaunu koka vairoga slēģu izgatavošana tornī un zvana stiprinājuma izbūve.

Noslēdzoties gada restaurācijas darbiem un tuvojoties Ziemassvētkiem, Lestenes baznīca aicina svētku gaidīšanas laiku pavadīt kopā. Svētdien, 11. decembrī plkst. 12 notiks dievkalpojums Adventa trešajā svētdienā. Plkst. 13 atklās izstādi “Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeles arhīvu liecībās” atklāšana. Izstādē būs skatāmi arhīvu dokumenti – fotogrāfijas, apraksti, kā arī aprēķini no ērģeļu vēsturnieka Mikus Dzenīša apzinātā materiālu apkopojuma.

23. decembrī plkst. 15 notiks Ziemassvētku kauju atceres dievkalpojums un labdarības koncerts, bet 24. decembrī plkst. 16 baznīca aicina uz Ziemassvētku svētvakara dievkalpojumu.

Galerijas nosaukums

Saistītie raksti
LA.lv