Mobilā versija
+4.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
10. decembris, 2014
Drukāt

Lestenes kokgriezumos atklājas krāšņais Latvijas baroks

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Banka šodien laidusi klajā piecu eiro sudraba kolekcijas monētu “Kurzemes baroks”, kurai ir cēla misija – sabiedrībā atdzīvināt un dažos gadījumos varbūt iedēstīt domu par to, kas Latvijai ir Lestene, vakar monētas prezentācijas sarīkojumā sacīja Rundāles pils direktors Imants Lancmanis.

Viņš savulaik izglāba no iznīcības unikālo baznīcas interjeru, to pārvedot uz Rundāles pili. Vakar, stāvot pie baznīcas interjera daļām, Lancmanis sacīja, ka šie fragmenti mirdz un ļauj iztēloties, kā varētu būt, kad viss tiks atjaunots.

Lancmanis aicina visu Latvijas sabiedrību nākt talkā šajā unikālajā un Latvijas kultūrvēstures saglabāšanai nozīmīgajā projektā, atbalstot Kurzemes baroka kokgriezumu atjaunošanu. “Lestenes baznīcas atjaunošana nedrīkst būt tikai Lestenes draudzes vai Lestenes baznīcas atjaunošanas fonda jautājums. Tai ir jābūt visas tautas lietai,” sacīja Rundāles pils direktors.

Pievienot komentāru

Esmu pārrakstījis kā Čehovu, tā Šekspīru. Saruna ar Regnāru VaivaruJaunnedēļ 27. februārī Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē pirmizrādi piedzīvos izrāde "Lidojošais Travolta” Regnāra Vaivara režijā - stāsts par latviešu bailēm izrauties no sev ierastās vides, kā sacīts teātra izrādes pieteikumā.
Draugiem Facebook Twitter Google+