×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. oktobris, 2014
Drukāt

LETA, RSU un LNT aptauja: 12.Saeimas vēlēšanās uzvarējusi valdošā koalīcija (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Grafiks "Vēlētāju aptauja: 12.Saeimas vēlēšanās uzvarējusi valdošā koalīcija".

12.Saeimas vēlēšanās sestdien ir uzvarējusi valdošā koalīcija, kurā darbojas “Vienotība”, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), liecina informācijas aģentūras LETA sadarbībā ar “Latvijas Neatkarīgo televīziju” (LNT) un Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) veiktā nobalsojušo vēlētāju aptauja pie iecirkņiem.

Aptaujā 23,8% savu izvēli vēlēšanās izdarījušo cilvēku atbildējuši, ka balsojuši par “Vienotību”, bet par “Saskaņu” balsojis 21,6% aptaujāto.

Par ZZS savu balsi atdevuši 19,4% vēlētāju, bet par VL-TB/LNNK nobalsojuši 18,5% aptaujāto vēlētāju.

Tāpat 5% barjeru vēlēšanās varētu būt pārvarējusi Latvijas Reģionu apvienība (LRA), par kuru balsojuši 6% aptaujāto, un šovasar izveidotā partija “No sirds Latvijai” (NSL), par kuru savu balsi atdevuši 5,4% aptaujāto vēlētāju.

Šāda balsu sadalījuma gadījumā “Vienotība” Saeimā iegūtu 25 deputātu mandātus, “Saskaņa” – 23, VL-TB/LNNK un ZZS – pa 19, bet LRA un NSL – pa 7.

Pārējās partijas saskaņā ar aptaujas datiem 5% barjeru, lai iekļūtu Saeimā, nav pārvarējušas.

Par Latvijas Krievu savienību balsojuši 1,3% aptaujāto vēlētāju, par “Vienoti Latvijai” balsi atdevis 1,1%, par “Latvijas attīstībai” – 0,8%, par Jauno konservatīvo partiju – 0,7%.

1% aptaujāto norādīja, ka vēlēšanās ir piedalījušies, bet nav nobalsojuši, proti, urnā iemetuši nederīgu vēlēšanu zīmi, piemēram, tukšu aploksni, vai arī tikai reģistrējušies, bet nebalsoja.

Kopumā tika aptaujāti 6418 vēlētāji, no kuriem derīgas atbildes sniedza 5025 vēlētāji, bet neatbildēja 1393. Vidēji vairāk nekā pārējā Latvijā uz jautājumu par balsojumu neatbildēja vēlētāji Latgalē.

Aptaujā pie vēlēšanu iecirkņiem intervētāji pēc nejaušības principa anonīmi iztaujāja savu izvēli vēlēšanās jau izdarījušos pilsoņus. Intervētāji strādāja pie vairāk nekā 70 iecirkņiem gan pilsētās, gan novados.

Nosakot iecirkņus, pie kuriem veikt aptauju, tiek ņemts vērā ievēlamo deputātu skaits katrā vēlēšanu apgabalā, iepriekšējo vēlēšanu pieredze, aktivitātes rādītāji dažādos vēlēšanu dienas laikos un citi kritēriji. Metodoloģisko atbalstu aptaujas veikšanā sniedz tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. … Atceramies, ka ieprieksejas nopirktas aptaujas deva nesalidzinamus paregojumus ar so rezultatu:

  … ! NA it ka svarstijas ap 8% – mans paregojums ap 15 -20% – varbutejais ap 18%! = + 10% = >100% pieaugums !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  … VIENOTIBAS ap 16% – mans pesonigais paregojums ap 20% – varbutejais ap 23% = +7% = 60% pieaugums !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  … Apsveicam Regionalas partijas varbutejo ienaksanu valdiba ar 6% = dabiskais NA partneris !!!!!

  … Gruti saprast Sudrabas partijas veiksmi … vai tiesam tik daudz to loterataju lidzdalibnieki … !

  … Tapat neticami daudz ZZS veletaji, neskatoties uz Lemberga izgasanos vakardienas tv … paradot sevi par ‘paragonu’ visiem padumja laika nekulturniku zombetiem, bet sava zina efektiviem seftmaniem, ka ari tamdel un citdel valsts ministra postenim neatbilstigu personu !!!!

 2. Pie šāda spēku sadalījuma šo partiju izpratnē Latviju sagaida 100%progress- palielināsies izbraukušo skats,palielināsies sociālā plaisa,pieaugs okupācijas aktīvistu bagātība.Urā biedri!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+