×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

Lētākas zāles piespiedu kārtā. Ministra ieceres vērtē ražotāji un tirgotāji (8)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Autores: Dace Skreija, Indra Lazdiņa “Lursoft”

Medikamentu tirgū darbojas spēlētāji, kuru pamatintereses ne vienmēr sakrīt. Zāļu ražotājiem, lieltirgotavām, aptiekām pārsvarā dominē biznesa interese ar vēlmi pelnīt, turpretī pacientiem, ārstiem (tā tam vajadzētu būt) – noteicošais ir medikamentu pieejamība un pacientu veselība. Savukārt likumdevēja, uzraugošo un kontrolējošo valsts struktūru uzdevums ir visu interešu līdzsvarošana sabiedrības veselības uzlabošanas virzienā.

Guntis Belēvičs (Zaļo un zemnieku savienība) norāda, ka ir veselības ministrs un nevar palielināt sabiedrības labklājību, bet var ar veselības politiku realizēt pasākumus, kuru mērķis ir padarīt veselības aprūpi pieejamāku, un šo mērķi ir gatavs konsekventi īstenot. Attiecībā uz zālēm plānots vienlaikus iet divus ceļus – palētināt zāles un samazināt vai izskaust pacientu līdzmaksājumus par recepšu medikamentiem.

Latvijas zāļu tirgus tiek lēsts ap 300 miljonu eiro, un lielāko daļu no tām veido recepšu zāles. “Latvijas Avīzes” rīcībā esošā informācija liecina, ka pirms aptuveni divām nedēļām notikusī veselības un farmācijas organizāciju pārstāvju, kā arī Veselības ministrijas un to struktūru darbinieku sanāksme nav mazinājusi satraukumu, kā plānotās nozīmīgās izmaiņas varētu ietekmēt katru no grupām. Turklāt tās skars lielu iedzīvotāju daļu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Ja pacientiem recepšu zāles jāmeklē nelegāli,jo ar ģimenes ārstiem kontaktēties slimiem cilvēkiem ir sarežģīti,tad īstās problēmas slēpjās valsts realizētajā sociālajā politikā.

 2. vienu gribu teikt lai beidz mus manit ka letakas zales,tas visas ir daudzakam blaknem,ir tadas pasas ka dargakas!lietojot letakas cilveki arstejot vienu slimibu ,citu sanem ka davanu,ka tagad praktizejas veikalos!tad te jau iznak skirosana pec grupam!turigais un nabags!

 3. Zāles vispār ir ļoti dārgas, paņem ceturto vai piekto daļu no pensijas. Pārņem dusmas!

  • Reāli, zāļu pašizmaksa ir 1/10 vai pat vēl mazāk no pārdodamās cenas. Uzcenojumi visos līmeņos ir anormāli!

 4. letie medkamenti boja veselibu.

 5. Tukša runāšana! Ministrija nelokāmi visu šo laiku ir stāvējusi Latvijas slimo cilvēku aplaupītāju interešu sardzē. Un nekādi priekšlikumi, iebildumi vai cilvēku traģēdijas šo nostāju nav spējušas mainīt. Peļņa pāri visam! Ja neticiet, palasiet šo te materiālu:
  latvietis.com/index.cgi?action=7&id=3559
  ( Priekšā adresei jums pašiem jāieraksta vajadzīgie “www”, citādi cenzūra manu komentu nelaiž cauri)

  • Izlasīju. Visi godprātīgi dara savu darbu – sevišķi likumu un noteikumu paklausīgie un atalgotie radītāji. Vienīgā iespējamā atbild uz jautājumu kāpēc tas pats aspirīna iepakojums pirms gadiem 5-6 maksāja 60 santīmus, tagad maksā 2,5 eur (tas pats par daudzām citām zālēm), ir – ALKATĪBA.

  • Jums piekrītu par visie 100%,bet tauta ir bezspēcīga pret to cīnīties.

Draugiem Facebook Twitter Google+