×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. decembris, 2012
Drukāt

Lēts un drošs jumts

Foto-LetaFoto-Leta

“Zem viena jumta ir kūts ar šķūni. Jumts nav vienāda augstuma, to veido šindeļi un papes kārtas. Vai, mainot segumu, šindeļi un pape ir jānoplēš? Kādu izvēlēties, lai tas kalpotu vismaz 15 gadus?” 
Ieva Siguldas novadā

 

Drošs un ekonomisks ir metāla lokšņu segums, kas var nokalpot stipri vairāk par 15 gadiem. Loksnes var būt trapecveida vai viļņ­veida. Liekot tās uz aukstajiem bēniņiem, pēc jaunajiem priekšrakstiem zem seguma jāliek hidroizolācijas plēve un ap to abās pusēs jāatstāj 5 cm liela vēdināšanas sprauga. Plēve nodrošina pret mitrumu un mazliet slāpē jumta trok­šņus nokrišņu laikā. Tātad montāžas laikā jāliek divas līstojuma kārtas – zem metāla loksnes un zem hidroizolācijas plēves.

Ja galvenais ir ekonomija, jumtam izmanto vienkāršas cinkota metāla loksnes. Ja rūp arī estētika, izvēlas krāsotās loksnes, kas ir nedaudz dārgākas. Katrā ziņā metāla jumta izmaksas nav lielas. Materiāls maksā, sākot no Ls 4, hidroizolācijas plēves – sākot no Ls 0,30, meistaru darbs – Ls 2 – 6 par m2. Cena atkarīga no darbu apjoma un sarežģītības.

– Līdzīgā cenā ir arī bezazbesta viļņainā šīfera loksnes. Pelēkais variants ir lētāks, krāsainie nedaudz dārgāki, – stāsta www.jumteko.lv projektu vadītājs Mārtiņš Zālītis.

Patīkamāks šķiet pilnīgi jauns jumts. Tomēr arī vecajam nav ne vainas, ja vien tas nav milzīgi smags, nenoslogo sijas un nerada estētiskas problēmas. Turklāt šis klājums zem jaunā veido nelielu siltumizolācijas aizsargslāni, kurš pie reizes, īpaši zem metāla, slāpē arī skaņas. Piedevām par jumta noplēšanu arī ir jāmaksā – apmēram lats par kvadrātmetru. No otras puse – klājot nelīdzenu jumtu, darba apjomi un tātad arī izmaksas palielinās. Jārēķina!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+