×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

Levēns stājas premjera amatā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Social Democrat party leader Stefan Loefven speaks to journalists after being voted in as new Prime Minister of Sweden, in Stockholm on October 2, 2014.

Zviedrijas parlaments vakar premjerministra amatā apstiprināja sociāldemokrātu līderi Stēfanu Levēnu, par kuru balsoja 132 deputāti, 49 bija pret, bet 154 atturējās. No 349 deputātiem 14 balsošanā nepiedalījās.

Balsojumā atturējās iepriekšējās centriski labējās koalīcijas partiju – konservatīvo, kristīgo demokrātu, liberāļu un Centra partijas – likumdevēji. Zviedrijā ir tā dēvētā negatīvā parlamentārisma sistēma, kas nozīmē, ka Levēnam nebija jāiegūst balsu vairākums. Viņam tikai bija jāpanāk, ka vairākums nebalso pret viņu. Visi Zviedrijas Demokrātu partijas deputāti izlēma nebalsot par Levēnu. “Mūsuprāt, vēlēšanu rezultāti nedod Stēfanam Levēnam skaidru mandātu valdības veidošanai,” sacīja galēji labējās partijas līderis Jimmijs Okesons. Levēns parlamentā pirmo reizi tika ievēlēts septembrī notikušajās vēlēšanās, un viņam nav iepriekšējas pieredzes kā politiķim. Ietekmīgās arodbiedrības “IF Metall” bijušais līderis tika pārliecināts uzņemties partijas vadītāja amatu 2012. gadā, kad partijas popularitāte bija kritusi rekordzemu. Uzrunā pēc balsojuma Levēns sacīja, ka viņa valdībai būs “daudz darāmā”. Bezdarba līmenis ir jāsamazina, bet skolu rezultātiem ir jābūt labākiem, viņš norādīja. “Mums jāpanāk, ka sociālie pabalsti tiek nodrošināti cilvēkiem, kam tie ir nepieciešami,” sacīja premjers. Zviedrijai ir jābūt “spēcīgam spēlētājam pasaulē”, viņš uzsvēra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+