×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. janvāris, 2015
Drukāt

Levits neizslēdz iespēju kandidēt prezidenta vēlēšanās (51)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits.

Eiropas Savienības (ES) Tiesas tiesnesis un Satversmes preambulas projekta autors Egils Levits neizslēdz iespēju kandidēt uz Valsts prezidenta amatu, bet šobrīd viņu vēl neviena partija formāli nav uzrunājusi.

Levits aģentūrai BNS arī norādīja, ka šobrīd ir pāragri runāt par iespējamu kandidēšanu uz Latvijas prezidenta amatu. “Par to ir pāragri runāt, un neesmu šo jautājumu pārdomājis, bet, kad tuvosies prezidenta vēlēšanas, es formulēšu viedokli,” viņš teica.

“Ar mani privāti par iespēju kandidēt prezidenta vēlēšanās ir runājuši vairāki cilvēki un ne tikai no Nacionālās apvienības (NA),” viņš atzina.

12.Saeimā ievēlētās partijas vēl nesteidzas ar atbalsta paušanu pašreizējam Valsts prezidentam Andrim Bērziņam pavasarī gaidāmajās vēlēšanās. Tomēr arī savu kandidātu vārdus partijas pagaidām nenosauc, bet norāda, ka ir iespējami citi pretendenti uz valsts pirmās amatpersonas krēslu.

Runājot par to, kādam jābūt nākamajam prezidentam, tiek akcentēta starptautiskas pieredzes nepieciešamība, lai prezidents tiktu “sadzirdēts un uzklausīts Eiropas Savienībā”, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju jeb krīzi Ukrainā, kas rada apdraudējumus reģiona stabilitātei.

Vairāki partiju Saeimas frakciju pārstāvji uzskata, ka šobrīd ir jāsagaida paša Bērziņa paziņojums par to, vai viņš vēlas kandidēt uz otru termiņu. Tāpat tiek norādīts, ka būtu nepieciešams vienots koalīcijas balsojums par augsto amatu.

Šobrīd par atbalstu Bērziņam paziņojusi Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). Neoficiāli ZZS paziņojums par atbalstu Bērziņam tiek uzskatīts par taktiku, kas sašaurina abu pārējo koalīcijas partiju “Vienotības” un Nacionālās apvienības (NA) izvēles iespējas, ka šobrīd vienots koalīcijas balsojums par prezidenta kandidātu būtu iespējams tikai par Bērziņu.

Savukārt Levita kandidatūrai Valsts prezidenta amatam atbalstu iepriekš vairākkārt paudusi NA. Tomēr neoficiāli arī citu partiju pārstāvji norāda, ka Levits būtu piemērotākais kandidāts valsts pirmās amatpersonas amatam.

Andris Bērziņš Valsts prezidenta amatā stājās 2011.gada 8.jūlijā. Valsts prezidentu ievēlē Saeima uz četriem gadiem.

Valsts prezidenta ievēlēšanas likums nosaka, ka kārtējām Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimas Prezidijs sasauc Saeimas sēdi ne agrāk kā 40 dienas un ne vēlāk kā 30 dienas pirms esošā Valsts prezidenta pilnvaru laika beigām.

Pievienot komentāru

Komentāri (51)

 1. Levits būtu īstais!

 2. jā arī šis cilvēks var pārstāvēt valsti. nebūtu jākaunas.Bērziņ kungam tākā vajadzētu prasties beidzot iet pensijā.

 3. Lai labāk jau kandidē uz Izraēlas prezidenta posteni, kur viņš būtu piemērotāks un gaidītāks, nekā Latvijā.

 4. Egils Levits ir latvietis un audzināts latviešu ģimenē patriotiskā garā.
  Pēc tam kad tēvam piedāvāja – emigrēt ar ģimeni vai doties uz cietumu –
  Levits nav naturalizējies, bet visu mūžu nodzīvojis tikai ar Latvijas Republikas pasi
  piedzima viņš pagrīdē, jo māte slēpās pagrīdē, tāpēc, ka viņu ģimeni vajāja čekisti, jo vectēvs
  bija Latvijas Republikas policijas virsnieks – kaut nu vēl kādam būtu tik nacionālpatriotiski raduraksti!

 5. Pardon, bet pat ar visiem nopelniem … tas ir vnk “garām”.
  Latvijā prezidentam tā derētu būt arī latvietiem; te taču nav Izraēla.
  Te jau pilnīgi pietiek ar tiem Godman` “varoņdarbiem”…
  Un kurš pailgāk pabijis un pastrādājis vai arī dzīvojis trimdā tā patālāk no Latvijas un ilgāk par pieciem gadiem – bezcerīgi sapinies jau tīri fiziski tad ir tajās vispasaules kosmopolītu abstrakciju spēlēs un jau pats valsts darbam šeit ir “sabojājies”….

 6. Intresanti kapēc musu Presidentu Berziņu neuzludza uz Davos?? ak šitā…

 7. nu ko, es vel nezinu vai to mums vaiadzētu pašlaik!
  ja krievijas Vestnieks to grib lai latvijai butu ievelēts presidents, tas taču ari jaņem verā, jo varbut šini laikā latviešu tauta nevar nodrošināt ka netiks ievelēts kads kurš kremlim ir vaidzīgs.

 8. To glumekli, kursh izpildiija melnsvarcu pasuutiijumu un iedabuuja Satversme kristiigas “vertibas”, bet partokratu pasuutijums kaut ka, laikam tikai soreiz…, aizkeras, paredzeeto partokraatu varu, nosauktu par parlamentarismu, tomeer kaut kaadu iemeslu pec neielika?
  Nav taalu liidz komunistiskajam “vertibam”, tadai tautai, kuru laikam dazi pamatoti ir precizi raksturojusi…, ka tik smuki solijumi, smaidini un frizuuras, gatavi kaut saatanu/ komunistus iebalsot un tad pasi briiniities, kaapeec viss tik slikti…
  Visi sa divkosa slavinaataji, vai nav lasiijusi, ko tas tajaa Preambula bija sadzejojis, jeb neko nejeedz, jeb ir atklati sis valsts ienaidnieki, kas tiesi uz to cer.

 9. Jāmaina vēlēšanu sistēmu!

  • ja desās vispār neliek iekšā gaļu
   vari mainīt ražošanas tehn oloģijas cik uziet
   bet gaļas no tā desās vairāk nepaliks

 10. Ļoti labs kandidāts ,daudz labāks kā Ušakovs ,Rubiks ,Lembergs un vecais Pujāts,vajag jaunu gados ,kas zin angļu val. labā līmenī un ar starptautisku pieredzi,par kuru nav jākaunas kā par Bērziņu!

 11. šis cienījamais politiķis būtu īstais, bet jau tāpat skaidrs, ka to nepieļaus hūte un ušakovs. Levits ir pārāk patriotisks, lai tādiem kā lembergs un ušakovs būtu pa prātam.

  • Ar ko viņš cienījams? Tāpēc, ka aizbraucis un nedzīvo Latvijā?

   • Ar to, ka vinjsh ir gudrs un nelokams patriots. Un j

   • “viņš neaizbrauca”
    viņa tēvu kopā ar citiem disidentiem izraidīja
    tas bija PSRS spices labas gribas žests pirms sarunām ar amerikāņiem
    alternatīva bija – izsūtījums uz Sibīriju – bet bez ģimenes

    • … Gribetos zinat, Levits tika notiesats par ko: vai par lidzigu savas tautas aizstavibu turpinosa gencida. ka Astra ?

     … Interese par autohtono latviesu pamattauta gan neparadijas Satversmes preambula: LR un nebus bazeta un principa, ka 18.nov. valsts pamatteritorija apvienojsa visas latviesu vesturiski apdzivotas vietas !!!!

     … Vesturiska patiesiba, tapat ka musu sencu sena dzives zina vai ticiba, sim cilvekam bija un ir svesa, tapat ka apzina, ka taja ‘Brivibas cinu’ laika, tikai iespejamas, dala no latviesu apdzivotas un vesturiska teritorijas, tika ieklautas 1920.g. Mierliguma ar CCCP !

     … Nelokami, nakamajam VP janak no jaunas, post padomijas perioda, patriotisko latviesu tautas vidus … kuriem ir vajadziga staja un ES valodu zinasana jau iedzimta … ne kosmopolitanisms ar isu parejo … !

 12. Augstās gan domās par sevi šis tips, nelatvietis.

  • Būtu mums latviešiem vairāk šīs augstās domas par sevi ,nedzirdētu tās daudzās vaimanas.Aizmirsies V.V.F. SAUKLIS :”MĒS ESTAM STIPRI …”

  • Latvijā daudzi politiķi nevar iemācīties pazemību
   Levitam tā nav jāmācās – viņam šī intelekta izpausme piemīt dabiski

   • Nav lielāku ļaunumu nodarošas īpašības, kā pazemība, ko mums kristieši un jūdi cenšas par visām varītēm iebarot, kā kaut kādu baigi pozitīvo īpašību.

 13. Nu, man gan viņam ticības nav,- pārāk žīdisks…

 14. Tas būtu Latvijai laba ziņa, Levits ir liels mūsu valsts patriots un ļoti gudrs cilvēks. Atcerēsimies kā viņš kopā ar Čepāni panāca preambulas pieņemšanu!

 15. Te nav ko “izslēdzu – neizslēdzu” – jākandidē, obligāti, tā nav personīga lieta! Ka tik Maizītis neizfunktierē, ka Levitu nedrīkst pielaist pie valsts noslēpumiem.

  • Levits būs Latvijas valsts prezidents
   laikam jau labāk pēc nākamajām Saeimas vēlēšanām
   kad šī iesaukuma valdības būs visiem parādījušas savu neizlēmību

 16. Egils Levits ir pats labākais no šobrīd izvirzītajiem Latvijas prezidenta amata kandidātiem, par to nav ko diskutēt.

  • Mēs tad varēsim lepoties ar Prezidentu . Nevis kā tagad, kad kauns par Bērziņu – ka tik kaut ko viņš nesajauc…

 17. Katrā gadījumā Levitam var uzticēties, nav visu laiku jāuzmanās, ka pēkšņi nesāk griezt pretējā virzienā. (Ar ko Bērziņš var sadraudzēties, nav nekādas drošības, -biznes ir biznes – vismaz man nekad nav bijusi). Diplomāta pieredze Levitam noteikti lielāka.

 18. Vārdu sakot, vajadzīgs tāds prezidents, kurš vēlētos, lai Latvijā valdītu paši tās dibinātāji – latvieši, bet ne laicīgi gadījuma cilvēki – kosmopolīti, klaidoņi un okupanti.

 19. Liekas ir skaidrs ka Bērziņa kungs tiks ievēlēts atkārtoti!!!
  Patreiz izskatās ka viņa atbalstītājiem balsis pārvēlēšanai pietiks .
  Rādās ka šis jautājums nav aktuāls

 20. Levitam ir Latvijas diplomāta pieredze – viņš ir bijis Latvijas sūtnis Vācijā, Austrijā, Itālijā, pirmais Latvijas tiesnesis gan Eiropas cilvēktiesību tiesā, gan Eiropas Savienības tiesā; viņš ir audzis īsteni Latviskā ģimenē, arī viņa tēvs bija Latvijas pariots un izraidīs no PSRS kā disidents; be galvenais – viņš pārzin ne ikai Eiropas valodas bet arī strādā (domā) – laviski, krieviski, vāciski, angliski un franču valodā pilnīgi noeikti

 21. Vienotība lai ir valdošā partija arī turpmāk?

 22. Dievs,stāvi klāt

 23. Egīl, paldies Tev! Atbildēt

  Labas ziņa! Atbalstīsim! Tā tam būs būt!

 24. Bet kā ar vēlēšanu sistēmas atbilstību?

 25. Un Levitam būs piemērota Vienotība,kas pārmetīs NA pārlieku nacionālismu!?

 26. Levita kunga priekšrocības kā kandidāta uz valsts prezidenta amatu salīdzinājumā ar A. Bērziņu ir neapstrīdamas. Viņa inteliģence, nacionālā stāja, plašā fundamentālā izglītība un lielā pieredze juridiskajos jautājumos, valodu pārzināšana un starptautiskā atpazīstamība, komunikācijas spējas, un vēl, un vēl un vēl. Tāds prezidents ar savu personību vien ir spējīgs ievērojami celt Latvijas starptautisko prestižu.

  • Juri, pilnībā piekrītu Jūsu komentāram!
   Patreizējais prezidents Andris Bērziņš ir bijušais padomju nomenklatūras darbonis, kurš degradējies pats un ar savu attieksmi degradē arī prezidentūru. Nepieņemi, ka par Latvijas prezidentu izskan tik daudz negatīvu komentāru un pat izsmiekls! Ar baltu skaudību un prieku ieklausos Igaunijas un Lietuvas prezidentos. Kaut Saeimas 100 gudrajām galvām pietiktu saprāts! Bet sāk jau zust cerības…, jo ZZS vēlas iet vecajās ‘sliedēs’… No sirds vēlos – lai tas būtu Levita kungs.

  • Vēl viena liela priekšrocība – viņš varētu būt prezidents ne tikai Latvijā, bet arī daudzās citās valstīs.

 27. Bērziņu gan nevajaga vairs,vajaga gudrāku,ašāku un iznesīgāku.

 28. Skaidrs, ka Levits ir daudz piemērotāks prezidenta kandidāts nekā Bērziņš, kas savā būtībā ir izbijis , pabailīgs padomju nomenklatūras ierēdnis. Tāpēc Bērziņu atbalsta bijušie kompartijas darboņi: Lembergs un Brigmanis, kas nozīmē turpmāku valsts stagnāciju, bet Levitam ir cits, Eiropas skatījums uz lietām.

Draugiem Facebook Twitter Google+