Latvijā
Politika

Levits par sevi lasa avīzēs, bet kandidēšanai prezidenta amatam nav oficiāli uzrunāts 9

Foto-Karīna Miezāja

Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egils Levits par sevi lasa avīzēs, taču neviena no partijām viņu nav oficiāli uzrunājusi kā Valsts prezidenta amata kandidātu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Levits.

“Es, protams, lasu avīzēs, ka par mani runā, ar mani tādā veidā oficiāli nav runāts. Protams, neoficiāli cilvēki ir jautājuši, un mana atbilde ir sekojoša, ka man šis jautājums patlaban nav aktuāls. Aktuāls šis jautājums ir politiskām partijām, jo politiskām partijām ir jāieņem viedoklis attiecībā uz pašreizējo Valsts prezidentu, ja viņš gadījumā kandidēs. Un es pieņemu, ka viņš kandidēs. Tad politiskām partijām ir jāredz, vai tās atbalsta vai nē, un tikai tādā gadījumā, ja politiskās partijas domā, ka tās neatbalsta pašreizējo prezidentu, tādā gadījumā var domāt par citiem kandidātiem. Domāju, ka pareizā procedūra būtu vispirms zināt, kā ir ar pašreizējo Valsts prezidentu. Pašreizējam Valsts prezidentam ir visas iespējas un tiesības kandidēt otru reizi,” sacīja Levits.

Viņš atturējās atbildēt uz jautājumu, vai piekristu kandidēt, ja saņemtu šādu piedāvājumu.

“Šo jautājumu es neesmu apsvēris, jo jautājums ir par to, vai būtu reāla iespēja. Kamēr šāda reāla iespēja nav, nav jēga neko apsvērt un izdomāt kaut kādas alternatīvas. Ja būs nopietns jautājums, es došu arī nopietnu atbildi, bet patlaban man jāsaka atklāti, es neesmu šo jautājumu izlēmis,” atbildēja Levits.

Valsts prezidenta vēlēšanās gaidāmas vasaras sākumā.

Saistītie raksti
LA.lv