×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. maijs, 2015
Drukāt

Levits varētu kandidēt arī prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā (9)

Foto: LETAFoto: LETA

"Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un Valsts prezidenta amata kandidāts, tiesību eksperts Egils Levits atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās ar "Vienotības" Saeimas frakcijas deputātiem.

Nacionālās apvienības (NA) virzītais Valsts prezidenta amata kandidāts Eiropas Tiesas tiesnesis Egils Levits pieļauj iespēju kandidēt arī otrajā Valsts prezidenta vēlēšanu kārtā, ja pirmajā balsošanas reizē netiks ievēlēts neviens no izvirzītajiem kandidātiem.

Levits pirmdien viesojās “Vienotības” Saeimas frakcijā, kurā iepazīstināja partijas deputātus ar savu nostāju vairākos jautājumos un redzējumu par veicamajiem darbiem Valsts prezidenta amatā.

Levits pēc dalības “Vienotības” frakcijas sēdē žurnālistiem norādīja, ka, “viņaprāt, viņam ir tikpat lielas izredzes tikt ievēlētam Valsts prezidenta amatā, kā pārējiem kandidātiem”.

Komentējot diskusiju ar “Vienotības” deputātiem, Levits norādīja, ka saruna bijusi vērtīga un atklāta. “Tā kā frakcijā ir brīvs balsojums, šī saruna varētu veicināt to, ka deputāti balsos pēc savas sirdsapziņas, respektīvi, par to, kuru tie uzskata par labāko kandidātu,” viņš norādīja.

Taujāts, ar cik lielu atbalstu no “Vienotības” deputātu puses viņš rēķinās, Levits atbildēja, ka “nenodarbojas ar zīlēšanu”. “Tie, kuri uzskata, ka no četriem izvirzītajiem kandidātiem es esmu vispiemērotākais, tie cerams balsos par mani.” pauda Levits.

“Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa un Levits bija vienisprātis, ka diskusijā neparādījās jautājumi, kuros būtu “lielas viedokļu atšķirības”.

Svētdien, 24.maijā, noslēdzās oficiālā prezidenta amatu izvirzīšana.

Oficiāli tika pieteikti četri kandidāti – Levits, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, Latvijas Reģionu apvienības līderis Mārtiņš Bondars un partijas “Saskaņa” deputāts Sergejs Dolgopolovs. Saeimas deputātiem kandidatūras bija jāiesniedz rakstveidā Saeimas prezidijam, bet kandidātam ar savu parakstu jāapliecina, ka viņš ir piekritis izvirzīšanai.

Kandidatūru atbilstību likumam pārbaudīs Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, bet par iespējamo kandidatūru noraidīšanu lems Saeima.

Balsojums par Valsts prezidenta ievēlēšanu paredzēts jau iepriekš sasauktajā Saeimas ārkārtas sēdē 3.jūnijā. Prezidenta ievēlēšana būs 3.jūnija Saeimas ārkārtas sēdes vienīgais darba kārtības jautājums.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Nu tā Āboltiņa irnepārspējama liekule un divkose, laba aktrise!

 2. Āboltina kā veca piepe.Re ko ar cilvēku dara intrigošana.Savecē ne pa jokam.

 3. Kallis
  2015. g. 21. maijā 15:51
  Man nav grūti vēlreiz uzrakstīt, KAS IR EGILS LEVITS.
  Līdz 1972. Gadam mācījās Rīgas 2.vidusskolā.
  Tad Minsteres latviešu ģimnāzijā.
  Ir DIVAS augstākās izglītības. Hamburgas universitātē ieguvis grādus Juridiskajās un Politiskajās zinātnēs.
  Bija Latvijas tautas frontes Domes loceklis.
  Ir bijis Latvijas vēstnieks četrās valstīs – Šveicē 2X.
  Ir bijis Latvijas Tieslietu ministrs.
  Ir bijis Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis.
  Tagad Eiropas Kopienu tiesas tiesnesis.
  Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktors tiesību zinātnes.
  Ir viens no autoriem Latvijas neatkarības deklarācijai.
  Ir Latvijas Satversmes preambulas autors.
  Brīvi pārvalda latviešu, vācu, krievu, franču un angļu valodas.
  #
  Būs diezgan!?

  • pietika jau ar to ka žīds Atbildēt

   visa ebreju kopiena stāv un krīt, lai tiktu pie ” saviem īpašumiem” un vel nomas naudu par pedejiem 100 gadiem iekasētu. lūk shēmotāju pamatmotīvs

   • Randy, BR-Deutschland & Latvia, EU Atbildēt

    ” saviem īpašumiem” – kaapeec lietojat peedinjas? Ja tie ir bijushi ebreju kopienas iipashumi, tie ir jaaatdod, individuaali izskatot katru gadiijumu u iekaseejot liidzekljus lurus Valsts ieguldiijusi sho iipashumu uztureeshanaa.

    • tagad lai īpašumus atgūtu pēc nacionālās piederibas? visi pārejie atgūst ja ir īpašnieka mantinieki, tik žīdi tāpec ka ir žīdi. visiem pārejiem ja mantinieku nav tad bezsaimnieka manta valsts īpašumā, tik ēbrejiem ja mantinieku nav tad citiem ēbrejiem jāatdod

  • Viena no nesenām intervijām televīzijā pati skaidri dzirdēju, kā Levits noteica, ka cerot, ka viņš nebūs prezidents. Kad viņš meloja?

 4. Ko nu aboltinai tads gimis ka uz berem ,neraudi gan jau tiksi pie ta sava vejona .

 5. ja būs kaut mazākās izredzes, tas līdīs kaut uz vēdera līdz galam un tad vel biki biki

Draugiem Facebook Twitter Google+