Uncategorized

LFF uzsāks “Bērnu futbola vērtību programmu” 0

Latvijas Futbola federācija (LFF) ir gatava sākt sociālo projektu “Bērnu futbola vērtību programma”, ar kuras palīdzību vēlas pārliecināt vecākus sūtīt savas atvases spēlēt futbolu, tādējādi popularizējot šo sporta veidu Latvijā.

LFF mērķis ir parādīt futbolu kā interesantu, atraktīvu un noderīgu nodarbošanos bērniem un viņu vecākiem, pirmdien notikušajā preses konferencē, stāstot par programmu, sacīja federācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis.

“Diemžēl, bet lielai daļai bērnu tagad galvenā nodarbošanās ir dators, bet veselīgs dzīvesveids ir atstāts novārtā. Futbols ir demokrātiskākā no sporta spēlēm, jo bumbu var dauzīt ne tikai stadionā, bet arī pagalmā, pļavā vai mežā. Lai izaugtu attīstīti, veseli un spēcīgi cilvēki, ir nepieciešamas fiziskas aktivitātes. Mēs no savas puses ar šo programmu gribam parādīt, ko jau esam sasnieguši un vēlamies sasniegt, lai futbols Latvijā kļūtu vēl populārāks. Programma būs arī sava veida sociālais projekts,” informēja Mežeckis.

Projektā iesaistīsies arī Latvijas U-21 izlases galvenais treneris un Latvijas jaunatnes izlašu sporta direktors Antons Jore no Nīderlandes, kurš uzsvēra, ka bez futbola reklāmas un mārketinga pasākumiem ir svarīgi radīt interesi vecākiem sūtīt savus bērnus spēlēt futbolu. “Nīderlandē lielākā daļa futbolistu ir amatieri, savukārt bērnu futbolā ir tik daudz spēlētāju, ka trūkst treneru. Tāpēc tika pieņemts lēmums, ka vecāki iesaistās ar brīvprātīgu palīdzību, un, piemēram, darbojas kā galvenā trenera asistenti,” piebilda Jore, kurš būs gatavs palīdzēt ar savām zināšanām programmas īstenošanā.

Viņš atzina, ka LFF, sadarbojoties ar pašvaldībām, ir daudz darījusi, lai daudzviet Latvijā “MiniPitch” programmas ietvaros tiktu uzstādīti mākslīgā seguma futbola laukumi pie skolām, kā arī lielāki laukumi blakus jau esošiem stadioniem. Mežeckis solīja, ka LFF jau tuvākajā laikā plašāk iepazīstinās ar programmā paredzētajiem pasākumiem, taču paredzēts rīkot atvērto durvju dienas jaunatnes un bērnu klubos, iepazīstināt ar Staiceles futbola bāzi, kā arī citas aktivitātes.

LA.lv