Sports
Futbols

LFF valde Kļaviņa kandidatūras atbilstību prezidenta amata vēlēšanām vērtēs 22.martā 16

LETA

Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde Krišjāņa Kļaviņa kandidatūras atbilstību LFF prezidenta amata vēlēšanām izvērtēs nākamajā otrdienā, 22.martā, informē LFF.
LFF valdes sēdes darba kārtībā iekļauta arī informācija par 29.aprīļa vēlēšanu kongresu, atskaite par SIA MTC “Staicele” darbību un 2016. gada plānu, kā arī atskaite par projekta “Futbola mājas” realizāciju un finanšu izlietojumu.
Kā zināms, LFF Disciplinārlietu komisija (DK) pagājušajā piektdienā secināja, ka Kļaviņu nevajadzētu pielaist organizācijas prezidenta amata vēlēšanām, un nodeva lietu tālākai skatīšanai LFF valdei.
LFF DK norādīja, ka ir pietiekošs pierādījumu kopums, kas liek secināt, ka Kļaviņš varētu būt veicis darbības, kuras ir pretrunā ar godīgas spēles principiem, un ir veicis darbības, kas ir pretrunā ar Latvijas futbola Ētikas kodeksu, līdz ar to DK ieskatā Kļaviņš nevar tikt apstiprināts par LFF prezidenta kandidātu.
Ņemot vērā konstatēto, ka prezidenta kandidātu pieteikumu izvērtēšana un apstiprināšana pirms kongresa saskaņā ar LFF statūtiem ir LFF valdes kompetencē, LFF DK nodeva lietu tālākai izskatīšanai LFF valdei.
Kā zināms, LFF DK jau pirms trim nedēļām skatīja Kļaviņa lietu, tomēr ne tad, ne arī pirms divām nedēļām, kad lieta tika skatīta atkārtoti, lēmumi netika pieņemti.
Pamatojoties uz LFF ģenerālsekretāra Jāņa Mežecka ziņojumu un LFF Godīgas spēles un ētikas komitejas 19.februāra lēmumiem attiecībā uz prezidenta un valdes kandidātu pieteikumiem, LFF valde iepriekš nolēma iesniegt komitejas pieņemtos lēmumus un lietai saistošo dokumentāciju saistībā ar Kļaviņa kandidatūru izskatīšanai LFF DK, kas savukārt norādīja, ka vēlas dzirdēt paša pretendenta viedokli.
LFF Godīgas spēles un ētikas komiteja iepriekš vērtēja, vai Kļaviņa kandidatūra atbilst godīgas spēles principiem un UEFA izvirzītajām prasībām. Izskatot dokumentāciju un LFF rīcībā esošo saraksti ar UEFA pārstāvjiem, komiteja konstatēja, ka ir ticama informācija, ka Kļaviņš varētu būt veicis darbības, kas ir pretējas sporta ētikas un godīgas spēles principiem. Tāpēc komitejas ieskatā minētās personas kandidatūra LFF prezidenta amatam ir pretrunā ar LFF statūtos noteiktajām prasībām, kā arī UEFA un FIFA prasībām.
LFF Godīgas spēles un ētikas komiteja rekomendēja LFF valdei neiekļaut Kļaviņu valdes locekļu kandidātu sarakstā, ņemot vērā to, ka pastāv pietiekams pierādījumu kopums, kas liecina, ka minētā persona varētu būt iesaistīta darbībās, kuras nav savienojamas ar sporta ētiku un godīgas spēles principiem, un viņam nav nevainojamas reputācijas, kādai būtu jābūt jebkuras valsts futbola federācijas prezidenta kandidātam.
Šobrīd LFF prezidenta amatam ir divi kandidāti – pašreiz šajā amatā esošais Guntis Indriksons un kādreizējais šīs organizācijas preses sekretārs Kļaviņš. Tiesa, Kļaviņa kandidatūra tiek vērtēta pretrunīgi, turklāt viņš bijis iesaistīts totalizatoru skandālos. Ir arī izskanējusi informācija, ka LFF varētu viņu nemaz nepielaist prezidenta vēlēšanām, taču pagaidām šāds lēmums nav pieņemts.
LFF prezidenta vēlēšanas gaidāmas 29.aprīlī, kad notiks ikgadējais kongress.

LA.lv