×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. janvāris, 2012
Drukāt

LFF valdes loceklis: ārzemnieka kandidatūra netika izskatīta

Ārzemnieku trenera uzaicināšana Latvijas valstsvienības galvenā trenera amatā netika izskatīta, sarunā ar “LA” atzina Latvijas Futbola federācijas (LFF) valdes loceklis Kārlis Villerušs.

Otrdien kļuva zināms, ka Latvijas futbola izlasi turpmākos divus gadus turpinās vadīt Aleksandrs Starkovs, kura līgums bija beidzies pēc 2012. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra noslēguma.

 

Lai arī lielākā daļa futbola līdzjutēju uzskata, ka izlasei vajadzētu citu treneri, LFF valdes loceklis Kārlis Villerušs ir citādākās domās: „Es atbalstu Starkova kandidatūru vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, grūti iedomāties citu reālu kandidātu uz šo amatu. Otrkārt, viņš zina visus mūsu spēlētājus un māk no nabadzīgās futbola saimniecības izspiest maksimumu. Treškārt, Starkovs ir liela autoritāte Latvijas futbolistiem. Darba apvienošana klubā un izlasē? Ideāli jau būtu, ja mēs būtu futbola lielvalsts un treneris visu gadu būtu ar izlasi, taču Latvijas realitāte ir cita, jādomā par to, kā Starkovam „saglabāt formu”, kā viņu materiāli nodrošināt. Federācija nevar atļauties kādu augstas kvalitātes ārzemnieku treneri, bet ņemt trešās, ceturtās šķiras speciālustu – neredzu tam jēgu. Savulaik FK „Rīga” mums bija krievu treneri, angļu. Katrs, protams, atstāja kaut ko noderīgu, taču, ja ir savējie, tad viņiem jādod priekšroka. Valdes līmenī par iespējām aicināt ārzemnieku netika lemts.”

Aleksandrs Starkovs bija vienīgais kandidāts bija vienīgais kandidāts uz izlases galvenā trenera amatu, jo, kā LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis, neviens cits Latvijas treneris ar valstsvienību augstus mērķus nespētu sasniegt.

Starkovs ir arī Azerbaidžānas kluba „Baku” galvenais treneris. Iepriekš viņa austrumu darba devēji bija norādījuši, ka neļaus trenerim darbu klubā apvienot ar izlases vadīšanu, taču tagad šajā jautājumā domstarpību neesot. Pret to neiebilstot arī LFF vadība, lai gan iepriekš tieši Mežeckis norādīja, ka ir pret Starkova sēdēšanu uz diviem krēsliem.

LFF ģenerālsekretārs piebilda, ka līdz rudenim situācija var mainīties. „Baku” Azerbaidžānas čempionāta kopvērtējumā, ejot ziemas pārtraukumā, ieņem ceturto vietu, no trešās atpaliekot par sešiem, pirmās – astoņiem punktiem. Komandas minimālais mērķis ir būt medaļnieku vidū. Var sanākt, ka līdz rudenim, kad sāksies PK kvalifikācija, Starkovs no darba klubā būs brīvs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+