×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
2. marts, 2016
Drukāt

LG lūgs skaidrot, kā rīkoties ar “Latvenergo” pieteikumu

Foto - LETAFoto - LETA

AS “Latvijas Gāze” (LG) lūgs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) skaidrot, kā rīkoties ar “Latvenergo” pieteikumu piekļūt gāzes sadales sistēmai.

LG pārstāvis Vinsents Makaris aģentūrai LETA skaidroja, ka LG nosūtījusi vēstuli “Latvenergo”, skaidrojot, ka gāzes koncernam nav skaidrs, kā patlaban rīkoties ar piekļuves pieteikumu sadales sistēmai, jo pieņemtais Elektroenerģijas likums esot pretrunā ar privatizācijas līgumiem un LG ekskluzīvajai licencei.

Makaris piebilda, ka LG vērsīsies Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā ar lūgumu izskaidrot, kā būtu pareizi rīkoties, lai tiktu ievērots likums, licences nosacījumi un citas saistības.

Savukārt “Latvenergo” pārstāvis Andris Siksnis aģentūrai LETA norādīja, ka elektroenerģijas koncerns pagaidām vēl nav saņēmis LG vēstuli, bet, tiklīdz tā tiks saņemta, tās saturs tiks vērtēts. “Latvenergo” par turpmāko rīcību lems pēc vēstules saņemšanas.

LETA jau rakstīja, ka “Latvenergo” gāzes testa partiju no Lietuvas vēlējās saņemt jau martā. Lietuvas valsts enerģijas grupas “Lietuvos Energija” gāzes tirdzniecības uzņēmums “Litgas” pauda gatavību piegādāt “Latvenergo” gāzi viena miljona kubikmetru apjomā par izdevīgāku cenu, nekā piedāvā LG.

Valdība 9.februārī pieņēma Ekonomikas ministrijas izstrādātos “Dabasgāzes piegādes un lietošanas noteikumus”, kas ļaus uzņēmumiem iegādāties gāzi ārpus Latvijas. EM izstrādāja Ministru kabineta noteikumus, kas atļaus “Latvenergo” iegādāties gāzi no citiem avotiem jau tagad, negaidot gāzes tirgus atvēršanu 2017.gadā.

“Ņemot vērā, ka SPRK pērn pieņemtie noteikumi par piekļuvi LG infrastruktūrai nenosaka piekļuvi visai sistēmai, proti, neparedzot izeju uz sadales tīklu, pagaidu risinājums būs Ministru kabineta noteikumi, kas šīs tiesības noteiks,” norādīja tā laika ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Vaicāts, cik reāli, ka energokompānija jau šogad varētu iegādāties gāzi Lietuvā, “Latvenergo” vadītājs Āris Žīgurs atzina, ka iegāde būs atkarīga no tā, kā atrisināsies juridiskie jautājumi, kas saistīti gan ar piekļuvi sadales sistēmai, gan LG rīcību, proti, pretoties šim plānam vai piekrist.

SPRK septembrī pieņēma gāzes pārvades sistēmas un Inčukalna pazemes gāzes krātuves lietošanas noteikumus, kas ļauj Latvijas lietotājiem gāzi piegādāt no alternatīviem avotiem, bet Administratīvā apgabaltiesa 17.novembrī apmierināja LG lūgumu par pagaidu aizsardzības līdzekļa piemērošanu šajā lietā. SPRK šo Administratīvās apgabaltiesas lēmumu pārsūdzēja. Savukārt 5.janvārī Augstākā tiesa atcēla lēmumu par pagaidu aizsardzību lietā, kura ierosināta pēc LG pieteikuma par SPRK 10.septembrī pieņemtajiem dabasgāzes infrastruktūras lietošanas noteikumiem, kas ļauj Latvijas lietotājiem gāzi piegādāt no alternatīviem avotiem.

Līdz ar to noraidīts LG lūgums par pagaidu aizsardzības piemērošanu. Lēmums nav pārsūdzams.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+