Mobilā versija
+6.8°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
25. februāris, 2015
Drukāt

LG peļņa pērn augusi par 2,1%, apgrozījums sarucis par 12,3%

Foto - LETAFoto - LETA

AS “Latvijas Gāze” (LG) pagājušajā gadā nopelnīja 30,069 miljonus eiro, kas ir par 2,1% vairāk salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kad kompānijas peļņa bija 29,457 miljoni eiro. Savukārt LG apgrozījums pērn bija 503,076 miljoni eiro – tas ir par 12,3% mazāk, salīdzinot ar 2013. gadu, kad kompānija strādāja ar 573,963 miljonu eiro apgrozījumu.

Kā liecina kompānijas biržai “Nasdaq Riga” iesniegtais nerevidētais pagājušā gada darbības pārskats, LG pērn patērētājiem pārdeva 1293,9 miljonus kubikmetru dabasgāzes, kas salīdzinājumā ar 2013. gadu ir par 10,9% mazāk. “Dabasgāzes tirdzniecības apjomu samazinājums saistīts ar āra gaisa temperatūras atšķirībām, kā arī ar siltumapgādes uzņēmumu investīcijām atjaunojamo energoresursu izmantošanā un daļēju fosilā kurināmā aizstāšanu ar šķeldu,” skaidro LG.

Ieņēmumu samazinājums saistīts ar dabasgāzes tirdzniecības apjoma izmaiņām un arī ar to, ka pērn naftas produktu kotāciju un valūtas kursu izmaiņu rezultātā rūpnieciskajiem lietotājiem un iedzīvotājiem piemēroti dabasgāzes diferencētie tirdzniecības gala tarifi – tie atbilda dabasgāzes tirdzniecības cenai, kas bija par 4,9% zemāka nekā 2013.gadā. Ieņēmumi, salīdzinot ar 2013. gadu, samazinājās gan rūpnieciskajā, gan mājsaimniecību klientu sektorā.

Kapitālieguldījumu programmas īstenošanas laikā pērn apgūti 30 miljonu eiro investīciju līdzekļi. Tie galvenokārt izmantoti pārvades un sadales gāzesvadu renovācijai, urbumu rekonstrukcijai, kā arī tehnoloģisko iekārtu modernizācijai.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+