Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
25. februāris, 2015
Drukāt

LG peļņa pērn augusi par 2,1%, apgrozījums sarucis par 12,3%

Foto - LETAFoto - LETA

AS “Latvijas Gāze” (LG) pagājušajā gadā nopelnīja 30,069 miljonus eiro, kas ir par 2,1% vairāk salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kad kompānijas peļņa bija 29,457 miljoni eiro. Savukārt LG apgrozījums pērn bija 503,076 miljoni eiro – tas ir par 12,3% mazāk, salīdzinot ar 2013. gadu, kad kompānija strādāja ar 573,963 miljonu eiro apgrozījumu.

Kā liecina kompānijas biržai “Nasdaq Riga” iesniegtais nerevidētais pagājušā gada darbības pārskats, LG pērn patērētājiem pārdeva 1293,9 miljonus kubikmetru dabasgāzes, kas salīdzinājumā ar 2013. gadu ir par 10,9% mazāk. “Dabasgāzes tirdzniecības apjomu samazinājums saistīts ar āra gaisa temperatūras atšķirībām, kā arī ar siltumapgādes uzņēmumu investīcijām atjaunojamo energoresursu izmantošanā un daļēju fosilā kurināmā aizstāšanu ar šķeldu,” skaidro LG.

Ieņēmumu samazinājums saistīts ar dabasgāzes tirdzniecības apjoma izmaiņām un arī ar to, ka pērn naftas produktu kotāciju un valūtas kursu izmaiņu rezultātā rūpnieciskajiem lietotājiem un iedzīvotājiem piemēroti dabasgāzes diferencētie tirdzniecības gala tarifi – tie atbilda dabasgāzes tirdzniecības cenai, kas bija par 4,9% zemāka nekā 2013.gadā. Ieņēmumi, salīdzinot ar 2013. gadu, samazinājās gan rūpnieciskajā, gan mājsaimniecību klientu sektorā.

Kapitālieguldījumu programmas īstenošanas laikā pērn apgūti 30 miljonu eiro investīciju līdzekļi. Tie galvenokārt izmantoti pārvades un sadales gāzesvadu renovācijai, urbumu rekonstrukcijai, kā arī tehnoloģisko iekārtu modernizācijai.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+