×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
3. maijs, 2014
Drukāt

Liāna Langa aicina nepieļaut krievu maršu 9.maijā (18)

Foto-LETAFoto-LETA

Biedrības "Rodina" rīkotais gājiens no Strēlnieku pieminekļa līdz Uzvaras piemineklim.

Dzejniece Liāna Langa vērsusies Drošības policijā (DP), aicinot nepieļaut krievu maršu 9.maija pasākumos Rīgā, sociālajos tīklos pavēstījusi dzejniece.

“Aicinu nepieļaut Latvijas valstiskumam naidīgo un sabiedrību šķeļošo krievu maršu 9.maijā,” DP raksta Langa, īstajā vārdā Liāna Bokša.

Kā iemeslu aizliegt krievu maršu viņa min “Rodina” mājaslapā pausto – uzsaukums piedalīties gājienā saturot melīgus faktus un esot klaji agresīvs.

Kā ziņots, Pārdaugavā, pie pieminekļa Padomju armijas karavīriem, 8.maijā un 9.maijā notiks tradicionālie biedrības “9maijs.lv” rīkotie pasākumi, lai atzīmētu “fašisma sagrāves dienu”, kurus šogad papildinās arī krievu skolu atbalsta gājiens, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē.

Pasākums notiks divas dienas no plkst.9 līdz 23. Tā laikā laukumā pie pieminekļa tiks uzstādītas skatuves, tirdzniecības vietas, notiks dažādi koncerti. Rīgas domē patlaban notiek dažādu norišu saskaņošana, lai saņemtu publiskam pasākumam nepieciešamās atļaujas.

Pasākuma pieteicēji norādījuši, ka tajā varētu piedalīties ap 10 000 cilvēku.

Biedrība “9maijs.lv” dibināta 2008.gada jūnijā, tās valdē darbojas Danuta Dembovska, kā arī Rīgas domes deputāti Vadims Baraņņiks (SC) un Svetlana Savicka (SC). Līdz 2012.gada maijam biedrību pārstāvēja arī Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC). Biedrības deklarētais mērķis ir realizēt interneta projektus un palīdzēt Otrā pasaules kara veterāniem.

Vienlaikus biedrība “Rodina” 9.maijā plkst.18 pieteikusi gājienu par krievu skolām. Plānots, ka gājienā piedalīsies ap 100 cilvēku. Tas sāksies Strēlnieku laukumā un virzīsies pāri Akmens tiltam, lai pievienotos 9.maija pasākumam.

“Rodina” dibināta 2004.gada augustā. Tās darbības mērķi ir “Latvijas krievu kultūras lingvistiskās kopienas pārstāvēšana, tā tiesību un interešu aizstāvēšana”, kā arī krievu nacionālās identitātes saglabāšana un attīstība Latvijā, sabiedrisko un jaunrades pasākumu un projektu organizēšana. Biedrības galvenās amatpersonas ir Mihails Averins, Eduards Gončarovs, Vadims Ivanovs, Grigorijs Suhovejenko un Aleksandrs Žguns.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Pievienojos un atbalstu L LANGES komentāru.Nedrīkst pieļaut visādus ;maršus;,kas pazemo un ņirgājas par pamatnāciju!

 2. manis pēc lai viņi soļo,lai priecājās,lai dzer pie tā sava pieminekļa,es tur klāt neesmu bijusi ne reizi i neiešu,tikai garām nobraucu noskatos,baisais monstrs.Nevajag fantazēt,ka viņiem kāds uzbruks,no tā,kā Latvieši nepievērš viniem uzmanību,nu i krievi cepās un nezin,kā izsaukt ugunis.Latvieši esiet saprātīgi ignorējiet gan krievus,gan viņu 9.maija pasākumu!!! Tas nekas,ka viņi nak pie mūsu MILDAS,lai,vini tik parāda kas par tautu un kas viņi ir!!!

 3. MŪS VIŅI NEKAD NAV ŅĒMUSI NOPIETNI!? LAIKAM AIZ VIŅIEM IR SPĒKI, KAS TO VAR ATĻAUTIES!!! Visus šos gadus viņi ir tikai ŅīRGĀJUŠIES un bāzušies citiem virsū ar sevi un likuši saprast, KAS ŠEIT IR NOTEICOŠAIS un VIRZOŠAIS SPĒKS!? Par pamatnāciju – latviešiem- taču VISUS 24 gadus kopš neatkaribas atjaunošanas viņi ir ņirguši!!! Ne velti viņi pamatnāciju savas pašas zemē dēvē izsmejošā vārdā “KOPIENA”…Vai var būt vēl NEGODĪGĀKI un NEKAUNĪGĀKI cilvēki, latviešus SAVĀ valstī LATVIJĀ dēvētu par “KOPIENU”??? TAS PALIECINA VIŅU ZEMISKUMU un KULTŪRAS LĪMENI… Būtu nonsenss, ja aizbraukusi uz Krieviju teiktu, ka tur satikos un runājois ar krievu kopienas ļaudīm…??????????!

 4. vajag. lērums, ja ne lielums (© biedrs Bērziņa kungs) krievu monoglo†u pavilkušies uz Pļu†lera nedzīvām dzimušajām Pasaules iekarošanas un Padumjo Savienības a†jaunošanas idejām un Жидanokas un Gavņenko rīkotajās baurošanās par tiesībām iztikt latvijā ar vienīgo valodu, kuru prot, Pļiners paģēr, lai ka†rs uz nākamo baurošanas sesiju atved līdz 3 jaunus domubiedrus, bauro viņi, ka “это наш С†алинград” un draud ar maidanu.
  un, saprotams, krievu masu dezinformācijas līdzekļi tusiņu pasniegs tādā rakursā, ka visi šhit’ie 1000-ši demens†ruējās aiz tam, ka apbižoti pa valodas līniju.

 5. Kad , Latvijā tiks nomainīta DELFU un Apollo redaktori , kāpēc ir rupji komentāri pret SOLVITU ĀBOLTIŅU
  un Vienotību ,vai tiešām šais amatos nevar ielikt latviešus ? Turklāt tiek rakstīts ar gramatiskām kļūdam,
  sagrozīta R. Graubas runa un naidīgi komentāri pret NATO karavīriem.

 6. Atbalstu Langes kundzes un Vaideres kundzes prasības! Priekš kam mums ir visi šie kantori – Drošības policija un Satversmes aizsardzības birojs? Lai tak beidzot sāk kaut ko darīt!

 7. Nepaļausimies provokācijām.Ir taču skaidrs,ko ar šo grib panākt.

 8. viņus kāds aizcina nepadoties? ja nu vienīgi beigt nēsāt adidas trennuškas.

 9. Ko izmirstošā,savstarpēji kašķīgā latviešu kopiena Latvijā var atļaut vai aizliegt?Visam pāri vēl stāv vārda un pucēšanās brīvība,ko izmanto arī homoseksuālisti savu gājienu rīkošanā ,ko lepni dēvē par praidu.Ar ko krievu maršs sliktāks vai labāks par praidu?

  • Latvijā iznīkst, izmirst un pastiprināti izbrauc tieši krievi. Par laimi vai diemžēl, bet fakts.

 10. Гражданин Латвии Atbildēt

  За Россию!

 11. Atbalstu.DP ir jāaizliedz šis prokremlisko krievu šovinistu gājiens.Ja DPun Rīgas dome neaizliegs,tad sekas būs uz viņu sirdapziņas.Cilvēki nepieļaus šo ņirgāšanos un ņems iniciatīvu savās rokās.Un ūdens Daugavā ir auksts.

 12. Pievienojamies L.Langas aicinājumam ar atgādinājumu sabiedrībai un Valsts pārvaldei, ka:
  Molotova – Ribentropa pakta realizācijas procesā, sadarbojoties Krievijas /PSRS/ un Vācijas bruņotajiem spēkiem, tika vardarbīgi likvidēta Polijas un Baltijas valstu neatkarība, pārvēršot tās par okupētām un anektētām teritorijām.
  Vienlaicīgi – okupācijas periodā tika izvērstas masveida represijas un slepkavības, kuras Latvijā ir procentuāli pielīdzināmas ebreju holokaustam un uzskatāmas par tās pilsoņu /galvenokārt – latviešu/ genocīdu, kas sodāms kā noziegums pret cilvēci.

  Un šo noziegumu noliegšana un aizvietošana ar atbrīvošanas jēdzienu, ir zemiska obstrukcija un apzināti meli, kas nedod okupantiem un viņu pēcnācējiem tiesības Polijā un Baltijā svinēt staļiniskās Krievijas (PSRS) uzvaru pār (savu neveiksmīgi izvēlēto sabiedroto kara sākumā, bet kļuvušu par ienaidnieku kara beigās) hitlerisko Vāciju.
  Un, ņemot vērā minētos apstākļus, nepieciešama ir valdības oficiāla rīcība, lai šo politisko absurdu izbeigtu!

  • P.S. Precizēju komentāra pēdējā teikuma nobeigumu: “Un ņemot vērā minētos apstākļus, nepieciešama ir valdības rīcība, lai šo politisko absurdu nepieļautu.”

 13. Atbalstu Liānu Langu un aicinu arī citus pievienoties atbalstam!Visiem taču skaidri šo Latvijas suverinitātes bradātāju mēŗķi.

  • Arī es atbalstu L.Langu. Gan praids gan tie, kas atbalsta “fašisma sagrāves dienas”-vietā atstājot okupāciju – nav pieļaujami.Lai viņi par “uzvaru” brauc priecāties uZ Krieviju, mēs viņu uzvaru izjutām kā zaudējumu uz daudziem gadiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+