×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. novembris, 2013
Drukāt

Libānā sadursmēs nogalināti divi un ievainoti desmit cilvēki (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Bystanders gather around Libyan security forces as they inspect the destroyed shrine of Murad Agha mosque which was bombed early this morning in Tripoli's Tajura neighborhood on November 27, 2013. Earlier this year and last year, Muslim extremists carried out a string of attacks on shrines around Libya, some of which were blown up and others bulldozed. AFP PHOTO/MAHMUD TURKIA

Sunnītu un šiītu sadursmēs Tripolē Libānas ziemeļos nogalināti divi un ievainoti vismaz desmit cilvēki. Abi nogalinātie pieder sunnītu kopienai, kas atbalsta Sīrijas nemierniekus, kuri cīnās pret prezidenta Bašara al Asada režīmu.

Viņi gājuši bojā apšaudēs ar šiītu alavītu sektas pārstāvjiem, kas atbalsta Asadu, kurš arī pieder šai sektai.

Viens no bojāgājušajiem ir kāds 15 gadus vecs skolēns, kurš nāves brīdī atradies skolā, kura nonākusi krustugunīs. Pārējie skolēni ar armijas palīdzību tikuši evakuēti. Varasiestādes slēgušas arī pārējās pilsētas skolas.

Tripole atrodas 20 kilometrus no robežas ar Sīriju, un spriedze, kas valda pilsētā, kurā 80% iedzīvotāju ir sunnīti, bet 11% – alavīti -, visumā atspoguļo stāvokli visā sašķeltajā Libānas sabiedrībā, pieaugot bažām, ka Sīrijas pilsoņkarš varētu pārsviesties arī uz kaimiņvalsti.

Sestdienas sadursmes sākās par spīti armijas klātbūtnei. Par to iemeslu kalpoja ziņas, ka nedēļas laikā vairākos incidentos esot sašauti trīs alavīti. Šonedēļ sunītu pūlis uzbruka arī kādam autobusam un piekāva sešus šiītus.

Arī armija iesaistījusies kaujās, atklājot uguni uz vietām, no kurām nāk šāvieni. Divi karavīri apšaudēs guvuši ievainojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+