×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. jūnijs, 2013
Drukāt

Libānā trāpa četras no Sīrijas izšautas raķetes

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Sestdien, 1.jūnijā, Libānas austrumus trāpījušas četras no Sīrijas izšautas raķetes, kas gan nav nodarījušas kādus zaudējumus, ziņo avoti drošības dienestos.

“Četras raķetes trāpīja apvidū starp Saraainelfavku un Sraaaineltahtu netālu no Rījākas lidostas,” aģentūrai AFP pavēstīja avots drošības dienestos. “Raķetes izšautas no Sīrijas teritorijas. Cietušo nav.”

No Sīrijas izšautas raķetes arvien biežāk nokrīt Libānas teritorijā, trāpot gan sunnītu apdzīvotajās teritorijās, gan šiītu apdzīvotajos apvidos.

Jau divus gadus ilgstošie nemieri Sīrijā draud pārsviesties arī uz kaimiņvalsti, kur sunnīti atbalsta sīriešu nemierniekus, bet šiīti un to bruņotais grupējums “Hizbollah” sniedz atbalstu Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmam.

Neskatoties uz oficiālo neitralitātes politiku, Libāna arvien lielākā mērā tiek ievilkta Sīrijas konfliktā. “Hizbollah” kaujinieki atklāti piebiedrojušies Asadam lojālajiem spēkiem, un īpaši liela loma tiem bija Kusairas pilsētas ieņemšanā.

Arī sunnītu kopienas sākušas uz Sīriju sūtīt brīvprātīgos, kas savukārt cīnās nemiernieku pusē.

Taču pēdējā laikā vardarbība arvien biežāk sāk pārsviesties arī otrpus robežai.

Pagājušajā nedēļā trīs no Sīrijas izšauti mīnmetēja lādiņi nokrita netālu no Hirmilas, kas tiek uzskatīta par vienu no “Hizbollah” atbalsta punktiem. Šajā apšaudē tika nogalināta kāda sieviete.

Pagājušajā nedēļā netālu no abu valstu robežas tika nogalināti arī trīs Libānas armijas karavīri.

Savukārt sadursmēs starp šiītiem un sunnītiem Tripolē pēdējo nedēļu laikā nogalināts jau 31 cilvēks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+