×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. aprīlis, 2013
Drukāt

Libānas valdības veidošana uzticēta opozīcijas pārstāvim Salamam

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Jaunās Libānas valdības veidošana sestdien uzticēta Tamamam Salamam, kurš pārstāv Rietumu atbalstīto opozīciju, paziņojusi prezidenta kanceleja.

“Prezidents Mišels Suleimans jaunās valdības veidošanu uzticējis Tamamam Salamam,” teikts kancelejas izplatītajā paziņojumā.

Kā ziņots, līdzšinējais Lbānas premjerministrs Nadžibs Mikati par savas valdības atkāpšanos paziņoja 22.martā, jo kabinets nespēja vienoties par komisijas izveidi jūnijā gaidāmo vēlēšanu uzraudzībai.

Ministri nevarēja panākt vienošanos arī par pilnvaru termiņa pagarināšanu iekšējā drošības dienesta priekšniekam, kuram amatu nāksies pamest aprīlī. Mikati pieprasīja Ašrafa Rifi pilnvaru termiņa pagarinājumu, lai izvairītos no “bīstama vakuuma”.

Pret to iebilda šiītu islāmistu grupējums “Hizbollah” un tā sabiedrotie, kuriem valdībā ir vairākums.

Libānu pārņēmusi politiskā krīze, kuru ietekmē nemieri Sīrijā, un Mikati paziņoja, ka viņa demisija varētu kalpot par mudinājumu politiskajiem līderiem “uzņemties savus pienākumus”.

Viņš vērsās pie politiskajām partijām, aicinot sēstie pie sarunu galda, lai “kopīgi izvestu Libānu no nezināmā”.

Notikumi Sīrijā saasinājuši jau tāpat saspīlētās starpkopienu attiecības Libānā. Daudzi sunnīti simpatizē sīriešu nemierniekiem, kamēr “Hizbollah” atbalsta prezidenta Bašara al Asada režīmu.

Savā pirmajā runā pēc nominēšanas premjera amatam Salams solīja pasargāt valsti no pilsoņkara, kas plosās kaimiņos esošajā Sīrijā.

“Libānu nepieciešams izvest no šķelšanās un politiskās fragmentācijas stāvokļa, kas atspoguļojas drošības situācijā, un un pasargāt no riskiem, kurus radījusi traģiskā situācija kaimiņos un spriedze reģionā,” uzsvēra 67 gadus vecais Salams.

Viņš pauda gatavību sadarboties ar visiem Libānas politiskajiem spēkiem, taču valdības izveidošana sašķeltajā valstī būs grūts uzdevums.

Lai gan “Hizbollah” paudis atbalstu nacionālās vienotības valdības izveidošanai, nav skaidrs, vai opozīcijā esošā 14.marta kustība tam piekritīs. Arī Salams sarunā ar žurnālistiem atteicās šajā jautājumā izteikt jebkādus komentārus, vienīgi uzsvēra, ka viņš veidos valdību, kas būs “uzticīga nacionālajām interesēm”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+