Mobilā versija
Brīdinājums -5.9°C
Tenis, Dravis
Trešdiena, 17. janvāris, 2018
28. novembris, 2016
Drukāt

Lībietim karjeras rekords, Gulbis bez spēlēšanas tiek augstāk

foto - LETAfoto - LETA

Latvijas tenisa otrā rakete Miķelis Lībietis ATP rangā šonedēļ pakāpies par 13 vietām un tagad ieņem 352.pozīciju, kas ir jauns viņa karjeras rekords, iepriekšējo labāko sasniegumu uzlabojot par divām vietām. 354.pozīciju latvietis sasniedza oktobra sākumā.
Augustā Lībietis pirmo reizi karjerā iekļuva starp ranga 400 labākajiem tenisistiem, ieņemot 381.vietu, bet vēlāk atkal no ceturtā simta izkrita.

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis jaunākajā ATP rangā, kas publicēts pirmdien, atguvis divas vietas un nu ieņem 151.pozīciju.
Šomēnes Gulbis atradās arī 154.vietā, bet pēdējo divu nedēļu laikā viņš savas pozīcijas uzlabojis.
Tik zemu pasaules rangā Gulbis nav bijis kopš 2012.gada oktobra. Vēlāk gan viņam sākās augšupeja, kas vainagojās ar ielaušanos pirmajā desmitniekā 2014.gadā, kad viņam izdevās sasniegt pusfinālu Francijas atklātajā čempionātā. Tiesa, kopš tā laika latvietis ar augstvērtīgiem sasniegumiem vairs nav priecējis.

Gulbis traumas dēļ septembrī nepiedalījās ASV atklātajā čempionātā, turklāt atsauca dalību arī citos turnīros. Lai gan izskanēja informācija, ka latvietis varētu atgriezties kortā oktobrī, viņš šo sezonu tomēr nolēma noslēgt priekšlaicīgi.

Mārtiņš Podžus šonedēļ zaudējis vienu vietu un atkritis uz 796.pozīciju, bet Krišjānis Stabiņš ieņem 944.pozīciju. Savukārt 1280.pozīcijā ir Artūrs Lazdiņš, 18 gadus vecais Rūdolfs Mednis atrodams 1542.vietā, bet nesen pasaules rangā debiju piedzīvojušais Rihards Emuliņš ieņem 1648.pozīciju.
Savukārt Jānis Podžus pašlaik atrodas tikai 2068.pozīcijā.

Šo gadu pasaules ranga pirmajā vietā noslēgs lielisku sezonu aizvadījušais brits Endijs Marejs, kuram seko serbs Novāks Džokovičs. Lielbritānijas sportists kļuvis par 17.tenisistu (kopš 1973.gada), kurš gadu beigs pirmajā pozīcijā, bet Džokovičs cerēja to paveikt trešo gadu pēc kārtas. Brits par ranga līderi pirmoreiz karjerā kļuva vien 7.novembrī.

Pašlaik 29 gadus vecais Marejs kļuvis par pirmo britu ATP ranga pirmajā vietā, kopš to 1973.gadā sāka skaitīt. Viņš ir 26.ranga līderis vēsturē un vecākais debitants kopš 1974.gada, kad 30 gados pirmo vietu spēja ieņemt austrālietis Džons Ņūkombs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+