Lībietim sezona sākas ar zaudējumu 0

Latviešu tenisists Miķelis Lībietis otrdien piedzīvoja zaudējumu Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku notiekošā “Futures” vienspēļu turnīra pirmajā kārtā.
Lībietis, kurš turnīrā izlikts ar ceturto numuru un ATP rangā ieņem 690.pozīciju, negaidīti ar 7-6 (7:5), 4-6, 6-7 (5:7) zaudēja krievam Iļjam Ļebedevam, kurš rangā atrodams 1080.vietā.
Pirmajā setā nevienam no tenisistiem neizdevās lauzt pretinieka servi, tādējādi uzvarētājs bija jānoskaidro taibreikā, kur ar 7:5 pārāks bija latvietis. Otrajā setā Ļebedevs pamanījās izvirzīties vadībā ar 3-1, tomēr Lībietis prata atspēlēties un panākt neizšķirtu 4-4, taču desmitajā geimā krievu sportists nobreikoja viņa servi un setā svinēja uzvaru ar 6-4.
Tāpat arī trešais sets aizritēja sīvā cīņā, abiem tenisistiem laužot pretinieka servi vien pēdējos divos geimos. Šoreiz gan taibreikā latvietis piekāpās ar 5:7, tādējādi noslēdzot dalību vienspēļu turnīrā.
Līdz ar to Lībietis palika bez vienspēļu ranga punktu nopelnīšanas.
Dubultspēļu turnīrā latviešu tenisists pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā pārī ar Jaunzēlandes tenisistu Benu Maklehlenu ar 6-3, 6-4 uzveica britu Džo Kūperu un Mihalu Koņečniju no Čehijas.
Ceturtdaļfinālā Lībietis un Maklehlens tiksies ar ukraiņiem Juriju Kirvoju un Staņislavu Popļavskiju.
“Futures” sērijas turnīros ATP dubultspēļu ranga punkti tiek piešķirti vien par pusfināla sasniegšanu.