Lībietis izcīna pirmo “Challenger” titulu karjerā 0

Latviešu tenisists Miķelis Lībietis svētdien izcīnīja uzvaru ASV pilsētā Noksvilā notiekošā “Challenger” sērijas turnīra dubultspēļu sacensību finālā, iegūstot savu pirmo šādas raudzes titulu karjerā.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124

Izšķirošajā mačā Lībietis duetā ar savu kolēģi Tenesī Universitātē Hanteru Rīzi ar rezultātu 6-3, 6-4 pārspēja Gastau Eliašu no Portugāles un Šonu Tornliju no Lielbritānijas.

Par uzvaru turnīrā Lībietis ieguvis 80 ATP dubultspēļu ranga punktus, kas ir viņa augstvērtīgākais sasniegums karjerā un ļaus atgriezties pasaules rangā.

Latvijas un ASV pāris šajā turnīrā piedalījās, pateicoties rīkotāju piešķirtajam ielūgumam jeb “wild card”.

Iepriekš 22 gadus vecais Lībietis karjeras laikā izcīnījis trīs “Future” sērijas dubultspēļu titulus un vienu vienspēļu titulu.

Jau vēstīts, ka pirmajā kārtā Lībietis ar Rīzi ar 7-6 (7:5), 4-6, 11:9 uzvarēja amerikāni Kevinu Kingu un Huanu-Karlosu Spiru no Kolumbijas, kuri bija izlikti ar augsto otro numuru, bet ceturtdaļfinālā viņiem bija jātiekas ar mājiniekiem Džefu Dedemo un Denisu Novikovu, kuri no cīņas atteicās. Pēcāk pusfinālā Latvijas un ASV duets ar 6-4, 6-2 pieveica britu Edvardu Koriju un Aleksu Kuzņecovu no ASV.

Šogad Lībietis un Rīze uzvarēja Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionāta dubultspēļu finālturnīrā.

Kā ziņots, Lībietis, kurš ATP vienspēļu rangā šobrīd neatrodas, šī turnīra vienspēļu sacensību pirmās kārtas mačā ar rezultātu 5-7, 4-6 piekāpās zināmajam kanādietim Frenkam Dancevičam, kurš pasaules rangā ieņem augsto 137.vietu, bet karjeras laikā divas reizes sacenties ATP turnīru finālos.

Līdz ar to latvietis, kurš sacensībās piedalījās ar “wild card”, turnīru noslēdza bez pasaules ranga punktu saņemšanas.

Lībietis šajā turnīrā piedalījās trešo reizi, bet iepriekš vienspēlēs allaž zaudēja kvalifikācijas pirmajā cīņā. Savukārt šoreiz viņš pirmoreiz karjerā piedalījās vienspēļu pamatsacensībās.

Kā zināms, pirms divām nedēļām Lībietis ar Latvijas izlasi Zviedrijā aizvadīja izšķirošo cīņu par vietas saglabāšanu Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā. Lībietis duetā ar Mārtiņu Podžu piedalījās dubultspēlē, cienīgā piecu setu mačā piekāpjoties pieredzējušajiem Robertam Lindstedam un Jūhanam Brunstrumam.