Lībietis trešo reizi karjerā kļūst par “Futures” sērijas tenisa turnīra uzvarētāju 0

Latvijas tenisists Miķelis Lībietis svētdien Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku kļuva par “Futures” sērijas turnīra uzvarētāju, trešo reizi karjerā triumfējot šāda līmeņa turnīru vienspēlēs.
Finālā Latvijas tenisists, kurš ATP pasaules rangā ieņem 686.vietu, divos setos tieši stundas laikā ar 6-3, 6-2 pārliecinoši uzvarēja Kazahstānas pārstāvi Timuru Habibuļinu, kurš ir pasaules 920.rakete.
Kā zināms, Lībietis pirmo reizi karjerā “Futures” kategorijas turnīrā vienspēlēs uzvarēja 2013.gadā Kuresārē Igaunijā, bet pērn Jūrmalā viņš guva savu otro titulu. Pērn viņš spēlēja arī Bangkokas “Futures” turnīra finālā, taču zaudēja. Vēl septiņus “Futures” turnīru uzvarētāja titulus Lībietis ir izcīnījis dubultspēlēs.
Uzvarot Baku “Futures” turnīrā Lībietis nopelnīja 18 ATP vienspēļu ranga punktus, kas viņam ļaus pēc nedēļas, kad šie punkti tiks pieplusoti rangu tabulai, sasniegt jaunu karjeras rekordu. Lībietis 2013.gada augustā ATP rangā ieņēma 677.vietu, bet tagad viņš, visticamāk, tiks starp sešsimt labākajiem planētas tenisistiem.
Finālā Lībietis bija krietni pārāks par pretinieku. Latvijas tenisists izpildīja 14 netveramas serves, kā arī izmantoja trīs no astoņām breikbumbām. Pirmajā setā Lībietis esot vadībā ar 4-3 pirmo reizi lauza pretinieka servi un pēc tam uzvarēja arī setā, savukārt otrajā setā viņš uzreiz panāca 2-0, pēc tam arī 5-1 un svinēja pārliecinošu uzvaru.
Kā zināms, latvietis vienspēļu turnīru sāka ar 6-2, 6-4, pārspējot Itālijas tenisistu Džoju Vigani, kurš rangā atrodas 1699.pozīcijā, bet otrās kārtas cīņā ar 7-6 (7:3), 7-6 (7:2) uzveica krievu Aleksandru Igošinu, kurš rangā ir 533.pozīcijā, bet turnīrā bija izlikts ar astoto numuru.
Savukārt ceturtdaļfinālā Lībietis ar 7-6 (8:6), 6-1 pārspēja Baltkrievijas tenisistu Arturu Dubinski, kurš rangā atrodas 715.vietā, bet pusfinālā ar 2-6, 6-4, 6-3 pārspēja sacensību galveno favorītu Mihalu Koņečniju no Čehijas, kurš pasaules rangā ieņem 307.vietu.
Tikmēr dubultspēļu turnīrā Lībietis piektdien cieta zaudējumu pusfinālā, kad duetā ar Jaunzēlandes tenisistu Benu Maklehlenu divos setos ar 6-7 (5:7), 3-6 piekāpās Igošinam un Jevgēņijam Karlovskim no Krievijas, kuri turnīrā ir izlikti ar otro numuru.