Pasaulē
Citur

Lībijā aizturēto migrantu skaits sarucis par vairākiem tūkstošiem0


Migranti Lībijas piekrastē, 01.02.2018.
Migranti Lībijas piekrastē, 01.02.2018.
Foto – LETA/AFP

Lībijā aizturēto migrantu skaits ir samazinājies par četrām piektdaļām kopš 2017.gada maija, pirmdien paziņoja augsta ranga valdības ierēdnis.

Ģenerālis Mohammads Bišrs, kurš vada valdības departamentu nelegālās migrācijas apkarošanai, pastāstīja, ka aizturēšanas centros esošo migrantu skaits ir sarucis no 27 tūkstošiem pērnā gada maijā līdz 5200 pašlaik.

Šis samazinājums ir ļāvis varas iestādēm kopš 2017.gada maija slēgt 20 no 53 migrantu aizturēšanas centriem Lībijā.

Bišrs izskaidroja šīs pārmaiņas ar migrantu repatriācijas paātrināšanu, sevišķi no Starptautiskās migrācijas organizācijas (IOM) puses.

Vairākas Āfrikas valstis ir repatriējušas simtiem savu pilsoņu no Lībijas, īpaši pēc tam, kad ASV telekanāls CNN parādīja reportāžu par migrantiem vergu tirgū Lībijā.

Bišrs sacīja, ka daudzus no Lībijā palikušajiem migrantiem, sevišķi migrantus no Etiopijas, Somālijas vai Eritrejas, ANO ir atzinusi par bēgļiem un viņi gaida nosūtīšanu uz trešajām valstīm.

Saskaņā ar ANO bēgļu lietu aģentūras UNHCR datiem Lībijā ir reģistrēti apmēram 48 000 bēgļu, un UNHCR cer šogad pārvest 5000 līdz 10 000 bēglu no Lībijas uz trešajām valstīm.

Haosā, kas iestājās pēc diktatora Muammara Kadafi gāšanas un noslepkavošanas 2011.gadā, Lībija ir kļuvusi par svarīgu tranzītvalsti ceļā uz Eiropu migrantiem no Āfrikas valstīm uz dienvidiem no Sahāras.

Saistītie raksti

ANO ekspertu komisija februārī konstatēja, ka Lībijā vēršas plašumā cilvēku kontrabanda un Lībijas bruņotie spēki varbūt palīdz nemiernieku grupējumiem pastiprināt migrācijas maršrutu kontroli.

Bišrs atzina, ka apstākļi migrantu aizturēšanas centros, kurus pārvalda nacionālās vienotības valdība, nav ideāli. “Tomēr mēs mēģinām sniegt pakalpojumu minimumu vismazāk aizsargātajiem, sevišķi sievietēm un bērniem,” viņš sacīja.

LA.lv