×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
21. janvāris, 2012
Drukāt

Lībijā demonstranti pieprasa šariata likumu ieviešanu

Foto - AFPFoto - AFP

Aptuveni 3000 cilvēku vakar izgāja Bengāzī ielās, pieprasot, lai jaunās Lībijas konstitūcijas pamatā būt islāma tiesības jeb tā dēvētie šariata likumi.

Demonstranti, kas rokās turēja Korāna sējumus, skandēja: “Islāmisku, islāmisku!” Paziņojumā presei, kuru izplatījuši demonstrācijas organizatori, izteikta prasība, lai konstitūcijā islāms tiktu pasludināts par valsts reliģiju. Paziņojumā uzsvērts, ka attiecīgais konstitūcijas pants par islāmu nav apspriežams un ka gaidāmajā referendumā par jauno Lībijas pamatlikumu to nedrīkst mainīt.

“Protestētāji pieprasa, lai šariata likumi kā tiesību avots tiktu nepārprotami minēti konstitūcijā,” aģentūrai AFP norādīja aktīvais islāmists Ghaits al Fahri, kurš arī atradās Bengāzī Brīvības laukumā. Demonstranti arī pauda iebildumus pret jebkuriem mēģinājumiem pārvērst Lībiju par federālu valsti.

Lībijas Nacionālās pagaidu padomes vadītājs Mustafa Abdeldžalils jau 23. oktobrī, trīs dienas pēc bijušā diktatora Muamara Kadafi nogalināšanas, paziņoja, ka jauno likumdošanas aktu galvenais avots būs šariata likumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+