×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. janvāris, 2013
Drukāt

Lībijā sākusies Kadafi dēla tiesa

Foto - AFPFoto - AFP

Nogalinātā Lībijas līdera Muamara Kadafi dēls Seifs al Islāms, kuru Hāgas Starptautiskā krimināltiesa (SKT) vēlas tiesāt saistībā ar apsūdzībām kara noziegumos, pirmo reizi stājies tiesas priekšā Lībijā, kur apsūdzēts valsts drošības graušanā.

Seifs tika apsūdzēts jūnijā pēc SKT juristu vizītes, kuras mērķis bija palīdzēt viņam sagatavot aizstāvību pret apsūdzībām noziegumos pret cilvēci. SKT komanda četru cilvēku sastāvā toreiz tika aizturēta, izraisot nopietnas diplomātiskās nesaskaņas ar SKT. Juristi tika aizturēti it kā notikuša nacionālās drošības pārkāpuma dēļ un paturēti apcietinājumā aptuveni mēnesi. Lībijas amatpersonas apgalvoja, ka uz tikšanos ar Kadafi dēlu vienai no juristēm Melindai Teilorei bijusi līdzi pildspalvā iemontēta kamera un viņa mēģinājusi nodot Seifam dokumentu no viņa bijušā tuvākā palīga Mohammeda Ismaila, kurš bēguļo no jaunās Lībijas varas.

Kadafi dēls tiek tiesāts Zintānā, kur atrodas kopš 2011. gada novembra, kad tika arestēts. Zintāna atrodas 170 kilometrus uz dienvidrietumiem no Lībijas galvaspilsētas Tripoles. SKT ir izdevusi gan Seifa, gan bijušā diktatora svaiņa un izlūkdienesta vadītāja Abdullas as Senusi aresta orderus, apsūdzot viņus noziegumos pret cilvēci, kas pastrādāti Lībijas protestu apspiešanas gaitā. Abi apsūdzētie vēlas tikt tiesāti SKT, jo uzskata, ka dzimtenē viņus negaida taisnīga tiesa, savukārt Lībijas varasiestādes vēlas tiesāt viņus pašu mājās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+