×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. augusts, 2015
Drukāt

Lībijas piekrastē, iespējams, noslīkuši 200 imigranti (VIDEO) (1)

Kadrs no videoKadrs no video

Lībijas piekrastē trešdien, apgāžoties zvejas kuģim, iespējams, noslīkuši vairāk nekā 200 nelegālo imigrantu, liecina Itālijas robežsargu dati.

Kuģim, kurā, kā tiek uzskatīts, bijis vairāk par 600 imigrantu, 15 jūras jūdžu attālumā no Lībijas krasta radušās problēmas, un tas pārraidījis trauksmes signālu, ko Sicīlijā uztvēruši robežsargi.

Divi kuģi – organizācijas “Ārsti bez robežām” kuģis “Dignity One” un Īrijas patruļkuģis “LE Niam” – nekavējoties devušies uz negadījuma vietu, tomēr problēmu piemeklētais zvejas kuģis apgāzies, jo imigranti cerībā pēc glābiņa drūzmējušies vienā kuģa pusē.

Robežsargu pārstāvis sakariem ar presi Filipo Marīni sacīja, ka izglābti aptuveni 400 cilvēku, bet jūras ūdenī atrasti 25 līķi.
“Kuģis apgāzās un nogrima ātri, jo tas bija izgatavots no metāla,” sacīja ANO Bēgļu aģentūras (UNHCR) Itālijas struktūras pārstāvis Federiko Fosi.

Brīdī, kad kuģis apgāzies, tā “korpusā bija 100” imigranti, tviterī paziņoja aģentūras preses sekretāre Melisa Fleminga.

Izdzīvojušo meklēšanā iesaistījušies septiņi kuģi un divi helikopteri.

Laikraksts “Times of Malta” sākotnēji ziņoja, ka kuģī bijuši 700 imigrantu.

Pērn aprīlī netālu no Itālijai piederošās Lampedūzas noslīka aptuveni 800 imigrantu. Pēc šīs traģēdijas Eiropas Savienība pastiprinājusi glābšanas operācijas Lībijas piekrastes ūdeņos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tad nav vēl skaidrs? Atbildēt

    Jānogādā viņus atpakaļ,nevis uz Sicīliju vai Lampedūzu,lai turpmāk mazāk brauktu un mazāk slīktu!

Draugiem Facebook Twitter Google+