Mobilā versija
+6.8°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
6. februāris, 2015
Drukāt

LIC: No gripas šogad miruši seši cilvēki

Foto - LETAFoto - LETA

Saslimstot ar gripu, šogad jau miruši seši cilvēki, piektdien intervijā “Rīga TV24” sacīja Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) pārstāve Baiba Rozentāle.

Viņa norādīja, ka šobrīd, gripas epidēmijas laikā ik dienu LIC tiek uzņemti 15 līdz 20 cilvēki ar aizdomām par gripu, un 12 līdz 13 gadījumos šīs aizdomas laboratotiski apstiprinās.

Rozentāle uzsvēra, ka saslimstība ar gripu dažādos valsts reģionos atšķiras. Piemēram, Jelgavā ir reģistrēti vairāk nekā 2000 gripas slimnieku uz katriem 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Tāpat atšķiras arī saslimstības smaguma pakāpes, un LIC nonāk tikai “paši smagākie pacienti”.

“Gripas epidēmija šobrīd ir savā maksimumā, un sagaidāms, ka tā tas turpināsies arī nākamajā nedēļā,” sacīja Rozentāle.

Mediķi uzsver – ja parādās gripas simptomi, proti, paaugstināta ķermeņa temperatūra, drebuļi, galvassāpes, sauss klepus, sāpes aiz krūšu kaula, kaulu laušanas sajūta – jāpaliek mājās un jākonsultējas ar ārstu.

Saslimšanas laikā veselības stāvoklis īpaši uzmanīgi jāuzrauga grūtniecēm, cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, pacientiem, kas vecāki par 65 gadiem, un bērniem vecumā līdz trim gadiem, kā arī vientuļiem cilvēkiem, kuri paši sevi nevar apkopt. Gripas gadījumā slimam cilvēkam nepieciešams ievērot mieru, dzert daudz šķidruma, izvairīties no alkohola lietošanas un smēķēšanas, kā arī pildīt ārsta norādījumus.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+