×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
2. augusts, 2017
Drukāt

Anda Līce: Vai sirdsapziņai pienākas atvaļinājums? (52)

Foto-LETAFoto-LETA

Augusts ir atvaļinājumu mēnesis. Vieni dodas uz siltākām zemēm, citi ienirst tepat Latvijas zaļajā dabā, vēl kādi izvēlas vienatni un klusumu un tur mēģina sakārtot savu iekšējo pasauli. Publiskajā telpā mazliet pierimst pat politiskā murdoņa, lai rudenī atsāktos ar jaunu sparu. Un ir jau arī pamats.

Tieši šis klusais mēnesis ir kā radīts, lai salāpītu veco, patlaban mazliet pabojāto politisko tīklojumu, un, cik vien ātri iespējams, izveidotu jaunu. Ka tas tiešām tā ir, liecina “Rīdzenes sarunu” lietā nule izveidotā Saeimas izmeklēšanas komisija ar Ingunu Sudrabu (!) priekšgalā. Notiek tieši tas, kas visu laiku bija netieši saklausāms mūsu valsts pirmo personu izvairīgajās intervijās, – prezidentiem gan neesot pieņemams “oligarhu sarunu” stils, tomēr viņi no sava viedokļa atturoties, par saviem vārdiem atbildību vajagot uzņemies katram pašam. Ar vārdu sakot – šo lietu, protams, izmeklēt vajag, bet tā, lai neko nevar atrast. Kā jau daudzi ir ievērojuši – runas visu laiku grozās ap oligarhu vārdiem, nevis darbiem, tā teikt, ap formu, nevis saturu. Šādu valsts pirmo personu izvairīgumu pieļauj ārkārtīgi zemais Latvijas politiskās kultūras līmenis un sabiedrības vienaldzība. Mēs ne tikai piešķiram savai sirdsapziņai atvaļinājumu, bet to pat dzenam piespiedu atvaļinājumā.

Zīmīgi, ka protesti pret mūsu tiesu pērkamību un valsts izlaupīšanu tiek vienādoti ar valsts pamatu graušanu, kā to dara autoritāru un totalitāru valstu varas. Arī mūsu “dedzīgie” nacionāļi vairs nepiemin nacionālu un tiesisku valsti un nepauž sašutumu par situāciju, kāda šajos gados ir izveidojusies, acīmredzot sistēmā visi ir ērti iekārtojušies. Jo ikviena sistēma, ja to neatjauno, ar laiku kļūst par purvu. Līdzīgi notiek arī ar visām politiskajām partijām. Demokrātija, tēlaini runājot, ir caurteces un caurvēja nodrošināšana valsts pārvaldes visos līmeņos. Nu jau pa skuju taku ar tik skanīgiem nosaukumiem aizgājušās partijas spodrināja tikai savu tēlu, nevis ievēroja iekšējo, proti, ētisko tīrību.

Tie, kas visus šos gadus ir bīdījuši lietas un amatos cēluši lielākos kretīnus, arī tagad modelē situāciju un jebkurus protestus centīsies izmantot savā labā. Iespējams, rīkos pat provokācijas. Nemaz nebrīnīsimies, ka jaunajās partijās būs viņu “audzēkņi”. Ir pierasts slēpties aiz daudzskaitļiem, bet viss tomēr sākas no vienskaitļa – nevis “viņi”, bet “es”. Kāpēc es stājos kādā partijā, eju politikā, piekrītu uzņemties amatu un līdz ar to arī visu veidu atbildību? Un vēl kāds testa jautājums: “Vai sirdsapziņai pienākas atvaļinājums?”

Pievienot komentāru

Komentāri (52)

 1. noformulēs, nepsiho.Vari jau braukt uz krieviju. Gribējāt taču pievienoties…….

 2. Kādu “lietu” īst vajag izmeklēt? Bez abstraktiem saukļiem – vajag skaidri un gaiši noformulēt izdarītos pārkāpumus. Ja to nevar, tad pietiek tukšus salmus kult !

 3. tā ezotēriķe taču pati sevi neatpazina nofilmētajos kadros, slimam cilvēkam sirdsapziņa??????????

 4. Tantukam palicis garlaicīgi. Iegādājies kaķi

 5. Andas tant, atpūties

 6. Labs raksts,kādu reti var atrast !

 7. KURS IDIOTS VINU IELIKA? Atbildēt

  Sudraba kura atrodoties augastaja amata Valsts kontroliere visu gadu laika ta ari neko vairak ka nepareizi novietotiem miskastas spainisiem ta ari nekad neatrada Sudraba ari tagad izmeklejot oligarhu lietas atradis ka Lembergs savu miskastes spaini nenovieto pareizi un izrakstits Lembergam sodu 15 eur?

  • Jūs kultivējat melus! Pirmkārt, likums atļāva Valsts kontrolierim TIKAI konstatēt faktus. Par tālāko rīcību drīkstēja lemt citas instances. Un tas, ka viņa neko nebija spējīga atklāt ir tīša nepatiesības runāšana. Viņa raka dziļi un pamatīgi. Atklāja visus līkločus saistībā ar ZELTA TILTU, kur pazuda daudzi miljoni… Bet tā kā tur kā vaininieks varēja būt Vienotības roka, tad prokuratūra divreiz šo lietu atsvieda atpakaļ. un …notikusī Latvijas izzagšana milzīgā apmērā , ko atklāja Sudraba aizgāja tukšumā… Un vai esat aizmirsis, kā Sudraba tiesājās ar Šleseru, kurš atrastos lpārkāpumus nosauca par Sudrabas personīgo ieinteresētību… Faktu ir daudz, kas apgāž Jūsu apgalvojumus ja vēl nepietiek…

   • Sadas lietas tiisu praat tiek aizmirstas,jo so komisisiju paredzeets norakt .

   • Nu, beidziet, esmaija! Beidziet visu sasaistīt ar Vienotību, tas tak jūsu aprindās populāri. Par Sudrabu sen vairs nav nekādu ilūziju, pārāk labi zināma viņas divkosība

 8. oligarhu lietas izmeklesost pieredzejusi shemotaja un Maskavas vecene Sudraba. nu ceresim ka komisijas darbs bus veiksmigs UN PATS STEPASINS TO APSTIPRINAS AR SAVU PARAKSTU

  • Ai, ai, ai! Maskavas vecene… Kā liecina jūsu teiktais, jūs esat augstas kultūras cilvēks! Gandrīz ar raksta autori stāvat uz viena pakāpiena… Tādēļ velti meklēt citus vāŗdus, kā tikai Jūsu cildināšanai.

  • tu droši vien šo komentu paspēji uzrakstīt pirms došanās uz zemeņu lauka skotijā.

 9. te nu mes esam Ingunai Sudrabai kura ,,draudzejas,, ar Krievu specdienestiem nu tada draudziga baaba tusejas kopa ar pasu Stepasinu Jaunaja vilni ir uzticets izmeklet ,,oligarhu sarunas,, un ko ta Maskavas slura atradis?

  • kā Kargins audzināja, tā arī Sudraba auga. Kas te latviešiem ko brīnīties?

  • Draudzīga bāba …Maskavas šļura… Vai gadījumā neesat mācījusies no tām ,,oligarhu sarunām”, kuras LOČMELE tik skaisti uzprišinājusi no savas leksikas. Vai jūs gadījumā neesat vienšūnu dvīnes ????? Līdzība ir liela un domāšanas stils vēl līdzīgāks…

 10. Sudraba ir dāma ar šarma prātu un mēs zinām ,ka dāmām ar šarmu ir daudzi kavalieri, dažādu tautību. Krievi ir veikli aptekātāji līdz kāzām, reti kurš latvietis spēj tik glauni noliekuļot, kā krievs sievietēm. No pieredzes- iekrita skaistā Vārpiņa, manas sievas 4 skaistules māsīcas latgalē iekrita un nosvineja kāzas un sākās šausmas aizgreizsirdības, sišanas , līdz visas 4 izšķīrās. Sudraba arī tika ierauta krievu tīklā.Vārpiņa izšķīrās. Un simtiem Latvijā ir iekritušas šo liekuļu nagos.

 11. Tikko apskatīju citus šīs kundzītes rakstiņus. Viss skaidrs, paranoisks, rusofobisks tantuks!

 12. Lasu un brīnos, cik gan daudz ir Latvijā pērkami liberastu un sorosoīdu skribenti?! Izskatās bez savas jēgas! Katrs tagad cer nopelnīt Jūdasa grašus aplejot ar samazgām Sudrabas kundzi! Tak lieciet viņu mierā un ļaujiet strādāt! Nevienos laikos Latvija tā nav nolaista, ka tieši “oligarhu” apkarotāju -vienotās bandas pārvaldībā! Pilnīgi kā tai parunā, zaglis kliedz ķeriet zagli!

  • Parlasi velreiz ,normals raksts ,bet tu kautko citu izlasiji

  • Jā, un vai nav koši? Tie, kas nolaiduši Latviju līdz iznīcībai , tie tagad apsūdz un grib tiesāt tos, kas ir parādījuši, kā jāstrādā… Būtu no Lemberga pamācījušies, bet laikam prātiņš par īsu, labāk viņu aprīt dzīvu, lai nerēgojas acīs. Tikai ir viens jautājums, kad tiks atslepenots viss kas ir Vienotības aizslepenots no tautas. Viss! Un tad redzēsim, kas ir īstie Latvijas izzadzēji. Līces kundzei, kas izgājusi Sibīriju, gan vajadzēja apjēgt, kas ir sāpes un , ka visiem sāp vienādi. Arī Sudrabai. Un kādi pierādījumi ir visām tām tenkām un meliem , ko, līdz ar viņas ienākšanu politikā tiražēja Vienotība, Pat tā bilde, kas tika demonstrēta kā uzvaras karogs par braukšanu uz Maskavu, kā noskaidrojās , taču bija viltojums.

 13. Esmaija,Soreiz saujiet paar striipu,Anda Liice ir cieniijama rakstniece,kura izgaajusi Sibirijas “jaukumus”Kaa var skaust melei,par vinas uzvediibu ir jaakaunaas,nevis jaaapskauz.Vinu negrib redzeet lielaakaa Latvijas dala,protams,inteligence,kurai ir skaidriiba un saprasana,kas ir Sudraba.

  • ,, viņu negrib redzēt lielākā daļa Latvijas…” Vai tieši Jūs šoreiz nešaujat pār strīpu? Kas Jums ļauj to apgalvot. Es nedzīvoju mucā un bieži nākas tikties ar cilvēkiem, kas arī ir Latvijas daļa un nekad neesmu dzirdējusi, ka kāds būtu PRET Sudrabas kandidatūru šīs komisijas vadīšanā. Tieši otrādi – atzīst, ka tas ir pareizs solis un ka tie, kas tik totāli padevušies panikai un brēc kā aizkauti, no kaut kā ir pārbijušies līdz nāvei. Un tas liecina tikai labu par Sudrabu, tas nozīmē to, ka viņu uzskata par nenopērkamu un taisnīgu. Kāda viņa arī IR! Tikai no tādiem Vienotībai ir bail, ar zemākas raudzes cilvēkiem šī partija jau ir iemanījusies sadarboties. Vēl gribu Jums pajautāt kas ir par iemeslu Jūsu , kā redzams, naidam pret cilvēku , kuru tikai dažus gadus atpakaļ tauta bija gatava uz rokām nēsāt? …Bet tad nāca baigie gadi un CILVĒKS, kurš neiederējās šajā politiskajā vidē un kuru tur negaidīja, tika apliets, apriets, pataisīts par nenomazgājami melnu.Un es nemaz nebrīnīšos , ka Sudrabai Maizīškungs pacentīsies noņemt pielaidi valsts noslēpumam, lai pieliktu punktu. Vai te jau nesākās valsts nozagšana, ka zināma vara, pakalpo un pilda kāda politiskā grupējuma rīkojumus? Kā Jums liekas? Par inteliģenci šoreiz nerunāsim, bet šajā sakarā man arī būtu savs viedoklis.Un ne Jums patīkamais.

   • to esmaijai,cibiņam,Q u.c. Atbildēt

    Aprējēji troļļi uz goda.Salīdzināt Līces k-dzi ar Sudrabu nu vai ziniet tas ir kā pielīdzināt šakāli zaķim.Bez mūžīgās muldēšanas pat esot VK amatā un arī tagad ,KO ir paveikusi Sudraba?Salīdziniet viņas “darbu”ar tagadējo VK Krūmiņu.Diena un nakts!Sudrabai darbojās tikai mute,ne galva valsts labā.Uz Maskavu lidoja privātlidenē,ar Šleseru slapstījās
    ,ar VDK Krievijas Stepašinu tusēja ,Pareksā strādāja utt.Nosauciet kaut VIENU viņas darbību kas būtu Latvijas valsts labā veikta.Un Maskava nekad par sev pieņemamu premjeru piem.,negribētu ne Mūrnieci,ne Čigāni,ne Laizāni utt.IR jāizkalpojas Kremļa priekšā lai dabūtu “DOBRO”.Viņa ir no SC un Ždanokas šlakas.
    Par Līcītes k-dzes gānīšanu lai jums mēle nokalst,jo ne visi ir ,kā jūs,RUSOFĪLI.Latvietim ir norma būt nacionālam un SAVAS valsts patriotam,bet jums tas nav pieņemams un saprotams.Paklusējiet mankurti !

    • Medu ar darvu sajauci intrigants tu

    • Inguna Sudraba ir cienījams Cilvēks! Viņu zākāt var tikai tas, kurš nav nonācis līdz cilvēka brieduma stadijai.Un Līces kundze ma personīgi absolūti neko neizsaka ar maniem tuviem novadniekiem: Grīniem, Akurateriem, Bulānu, Stradiņiem un daudziem citiem radiem, draugiem, kuri arī ir pietiekami cietuši no boļševiku pārestībām.Un kas? Dzīvojam sev un savai tēvzemei!Un piemiam un godājam aizgājušos par labiem darbiem.Tāpēc evajag pārspīlēt ar to,ko nezini un, kur pat klāt neesi stāvējusi/is!

     • Nu, ja Līces kundze Jums neko neizsaka,tad sekojiet savam paša ieteikumam: nevajag pārspīlēt… un nevajag lepoties, ka nezināt latviešu inteliģences pārstāvjus!

 14. Vai nav beidzot pienacis pedejais bridis sos noziegumus definet,un rikoties atbilstosi notikusajam ?! Ari finansiala darbiba ,ja ta apdraud Valsts ieksejo vai arejo drosibu, ir Valsts nodeviba.Par Valsts drosibu atbild attiecigas Valsts institucijas un valdiba.Ja,sis distances nepilda likumus,ta ta ir nozieguma un noziedzinieku atbalstisana.Divkarsa nodeviba.Ilgadejs cietumsods ar mantas konfiskaciju.

 15. Pils laukumā

 16. Biju domājusi Jūs maķenīt gudrāku, žēl, ka kļūdījos. Tikai, vai Jūs savu sirdsapziņu arī esat pārklājusi ar sorosa stipendiju, kā dzird, tad no tās saucamās inteliģences reti kurš neslimojot ar šo kaiti. Žēl, Līces kundze, Pēc visa spriežot, Jums noteikti ir nepanesama skaudība, ka Sudrabai gudrībā un sirdsapziņas tīrībā blakus nespējat stāvēt.

  • šī tante av tā, kura Jēkabpilī kopā ar bļāvējkantori – VL/Tb/LNNk mēģināja forsēt un torpedēt Sudrabas partiju, uzrīkojot “semināru”.Bet aplauzās kā mazie nazīši.Ne armijā dinējuši, ne ko citu labu Jēkabpiliešiem darījuši…visai līdzīga tantai,kurai muti ātri aizvēru!

 17. Purvciema pagrides cekistu madracis, ar seksuali neapmierinatas vistas izskatu ,pateicoties “zalajiem” cekistiem atkal izlidis uz politiskas skatuves.Kad beidzot beigsies sis Horror Muppet Show ?!

 18. Tādiem, kā Sudraba sirdsapziņa ir mūžīgajā atvaļinājumā !

 19. Samazinātais PVN bija iespējams jau daudz agrāk, bet līdz šim Sudraba un NSL klusēja? Kad ieviesīs šo pamazinājumu, tad Sudraba varēs runāt. Neticu viņas vārdiem. Kur NA reakcija???? Sirdsapziņa!!? Sudrabai tādas nav! Kauns arī viņai NAV! Cik pretīgi!

 20. to stulbai tautai Atbildēt

  Ko tu neteiksi,samazina PVN pārtikai?Tiešām VISS??? super?Vakar Sudraba tupēja Krievijas šovā Jūrmalā pirmajā rindā kaut kādā vecu čību kino,teātra “festivālā”Tanti rādīja PBK tuvplānā ar līdz ausīm atņirgtu muti aiz laimes.Viņa bija krievijas oligarhu teritorijā. Super,”tauta”?

 21. Iešu un iestāšos Sudrabas NSL, man patīk kā viņi dara. PVN samazināšana pārtikai, atbalsts Ungārijai pret imigrāciju. Viss super

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Politiķi laukos zvejo balsis

Tuvojoties 13. Saeimas vēlēšanām, deputātu kandidāti dodas biežākās vizītēs pie Latvijas vēlētājiem uz novadiem.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+