×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Līdaka: Dabas parkiem vajadzētu atļaut iepirkt spēcīgas iedarbības zāles

lidaka_ingmars1

Dabas parkiem vajadzētu atļaut iepirkt spēcīgas iedarbības zāles, kuras iedarbojas momentāni, – komentējot lēmumu nošaut no Līgatnes dabas taku voljera izbēgušo lāceni Madi, nevis to iemidzināt, saka Zooloģiskā dārza atbalsta biedrības priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka (ZZS).

Laikrakstam “Neatkarīgā Rīta Avīze” Līdaka paudis viedokli, ka pašlaik dabas parkiem neļauj iegādāties šādas iedarbības zāles, jo tās tiekot pielīdzinātas spēcīgām narkotikām.

“Sekoju notiekošajam, un, kad sapratu, ka lācenei zudis kontakts ar kopēju, bija skaidrs, – tas nebeigsies labi. Ko darīt, lai tas neatkārtotos? Noteikti vajadzīgs jauns voljers, jo, ja izspruks lāču puiši, tad sekas var būt vēl bēdīgākas,” par Mades ķeršanas pasākumiem saka Līdaka.

Viņš norāda, ka iemidzināšanu, par ko iestājās liela daļa sabiedrības, neesot tik viegli izdarīt, – “vajag būt vismaz 10 metrus no zvēra un jātrāpa precīzi miega artērijā. Turklāt zāles var arī neiedarboties.”

LETA jau ziņoja, ka otrdienas vakarā pieņemtais lēmums nošaut no Līgatnes dabas taku voljera 22.aprīlī izbēgušo lāceni Madi nav bijis viegls, aģentūrai LETA pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas direktora vietnieks Mārtiņš Zīverts.

Ar šo lēmumu speciālisti nelepojas, nepriecājas, un ir žēl, ka tāds bijis jāpieņem. Dabas taku vadība ar faktiem apliecinājusi, ka cits risinājums vairs nav bijis iespējams, jo lāci vairs nav bijis iespējams kontrolēt un tas atradies pārāk tālu no Līgatnes dabas taku teritorijas.

Arī kolēģi no Igaunijas, ar kuriem dabas taku speciālisti uzturējuši kontaktus, ieteikuši necensties Madi iemidzināt ar miega zālēm, jo lācis bijis satraukts un viņa rīcību nebija iespējams prognozēt.

Lēmums par Mades nošaušanu saskaņots ar Dabas aizsardzības pārvaldes vadību, jo lācis Latvijā ir iekļauts Sarkanajā grāmatā, tādēļ neviens šādu lēmumu vienpersoniski nepieņemtu.

LETA jau ziņoja, ka lācene Made pērn jau reizi devās brīvsolī, naktī uz 18.augustu izrokot sev ceļu zem iežogojuma. Toreiz lācis nākamajā dienā tika atrasts pie kādām mājām našķojamies ar āboliem. Uz voljeru viņu aizvilināja zvērkope Velga Vītola.

Otro reizi lācene savu voljeru pameta 22.aprīlī laika posmā no plkst.18 līdz plkst.18.30. Arī šoreiz viņa izraka dziļu bedri zem lāču mītnes iežogojuma.

Līgatnes dabas taku vadība meklē risinājumus, lai uz drošāku vietu pārvietotu lāču puikas Miku un Puiku, kas mitinājās vienā voljerā kopā ar lāceni Madi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+