×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. janvāris, 2013
Drukāt

Līdaka: Jaunā LTV valde tiks izvēlēta pēc politiskiem principiem

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Televīzijas (LTV) jaunā valde, par kuru lems Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), tiks izvēlēta pēc politiskiem, nevis profesionāliem principiem, tā biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka.

Līdakai piedāvāts iesniegt dokumentus konkursā, bet viņa atteikusies, jo nav pieņemams, ka pretendentus, kurus vērtēs profesionāla personāla atlases kompānija, atlasīs NEPLP.

“Bija cerība: ja ir piesaistīta personāla atlases kompānija, tad beidzot tiks izvēlēta profesionāla valde. Tomēr tā kā par kandidātiem lems NEPLP, tad tas būs politisks lēmums. Es to norādīju arī NEPLP loceklim Gintam Grūbem,” sacīja Līdaka.

Līdaka norādīja, ka NEPLP pilda koalīcijas noteiktu politisko pasūtījumu, jo tajā nav neviena opozīcijas pārstāvja. Ja agrāk likumā bija noteikts, ka NEPLP pastāv rotējošais princips (dažiem locekļiem pilnvaras bija uz diviem, citiem uz četriem gadiem) un tiek iekļauti opozīcijas pārstāvji, tad līdz ar jauno padomi nekā tāda vairs nav, un tas ir pretrunā ar demokrātijas principiem.

“NEPLP ir pārliecināti par savu stāvokli un neuzklausa kritiku, kā to lieliski pierāda LTV valdes konkurss un Latvijas Sabiedriskā medija koncepcijas izstrāde. Demokrātijai ir bīstami, ka padomē valda tāda visatļautība,” uzsvēra Līdaka.

Kā norādīts LTV valdes konkursa nolikumā, amata pretendentu atlasi veic NEPLP, pretendentu vērtēšanā iesaistot profesionālu personāla atlases kompāniju un/vai citas personas pēc padomes ieskatiem.

NEPLP rīkotajā konkursā par personāla atlases pakalpojumu sniegšanu jaunās LTV valdes locekļu kandidātu izvērtēšanai un atlasei par uzvarētāju 20.decembrī padome apstiprināja uzņēmumu SIA “Fontes”.

Konkurss uz VSIA “Latvijas Televīzija” (LTV) valdes priekšsēdētāja, valdes locekļa attīstības un valdes locekļa finanšu un tehnoloģiju jautājumos amatiem pieteikšanās termiņš ir līdz 28.janvārim. Pretendentu izvērtēšana notiks līdz 28.februārim.

Kā iepriekš “Nozare.lv” norādīja Latvijas Žurnālistu savienības (LŽS) valdes priekšsēdētājs Juris Paiders, NEPLP sastāvs ir koalīcijas izvēlēts, tur nav neviena opozīcijas pārstāvja, tāpēc tas kalpo kā koalīcijas ideoloģiskais ierocis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+