×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. maijs, 2014
Drukāt

Zivis caurtekošā dīķī: līdakas ielaiž pēdējās

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kur iegādāties līdaku un citu zivju mazuļus, kas būtu piemēroti audzēšanai caurtekošā dīķī? Jānis Stiprais Madonā

Dīķiem vispiemērotākās un vienkāršāk audzējamās zivis ir karpas un līņi, no plēsējiem – līdakas. Profesionālais zivkopis, zemnieku saimniecības “Zivtiņas” saimnieks Aldis Vendeliņš iesaka sākumā ūdenstilpē ielaist karpu un līņu mazuļus, bet līdaciņas ne ātrāk kā pēc diviem gadiem – miermīlīgajām zivīm noteikti jābūt vecākām, jo plēsējzivis aug straujāk. Ja to neievēro, līdakas uzkundzēsies rāmajām dīķa iemītniecēm (piemēram, karpām) un tās pazudīs. Ēdelīgās līdakas bieži kā bultas metas virsū arī kukaiņiem un vardēm – visam, kas kustas. Dažkārt barības bāzes nodrošināšanai dīķī mēdz ielaist sudrabkarūsas vai citas mazvērtīgas zivis. Tā darīt nevajadzētu, jo šīs zivteles strauji vairojas, turklāt ēd tādu pašu barību kā karpas.

Pēc zivkopja domām, nav vērts pirkt dārgo, rūpnieciski ražoto, peldošo kombinēto barību tikai tādēļ, lai papriecātos par zivīm, kas, meklējot barību, uzpeld ūdens virsējos slāņos. Viņaprāt, piebarošanai vairāk noder graudi. Tos ber apmēram pusmetra dziļumā vietās, kur stingrāka dīķa pamatne, lai var redzēt, cik daudz zivis apēd. Labāk iedot mazāk nekā par daudz, lai nesabojātu dīķa ūdeni.

Salīdzinot ar karpām, līņi aug lēnāk, bet to gaļa ir ļoti garšīga. Šīm zivīm patīk rušināties dūņās, tās arī apēd karpu barības pārpalikumus.

• Šoruden oktobrī z/s “Zivtiņas” (Limbažu novada Katvaru pagastā) un SIA “Oskars” (Jaunjelgavas novada Seces pagastā) varēs iegādāties karpu, līņu un līdaku mazuļus, 10–20 g smagas karpas tirgos arī a/s “Nagļi” zivju audzētavā (Rēzeknes novada Nagļu pagastā).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+