×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. decembris, 2012
Drukāt

Līdaku copē veiksme dāmām

Foto no S. Karnātes personīgā arhīvaFoto no S. Karnātes personīgā arhīva

Burtnieks šoruden ar superlielām līdakām devīgs dāmām. Tikko rakstījām par valmierietes Zaigas Auniņas 13,7 kg smago lomu, kad redakcijas pastā ienācis kārtējais pieteikums konkursam par gada lielāko zivi. Solvita Karnāte 4. novembrī izvilkusi vēl brangāku lomu – 14,5 kilogramus smagu līdaku mammu.


Uz copi Solvita devusies kopā ar draugu Ervīnu. Līdz pusdivpadsmitiem dienā trāpījusies tikai viena līdaciņa, kad pie Engsalas netālu no Salacas iztekas nelielā dziļumā, kur eholote rādījusi septiņas pēdas, beidzot pieķēries kas brangāks. Cīniņš Solvitai ar sava mūža lielāko zivi ildzis ne vairāk par desmit minūtēm, jo abi āķi bija stingri ieķērušies sāpīgā vietā – mēlē. Makšķernieces arsenālā bija 2,7 metrus garš “Abu Garcia” spininga kāts, bezinerces spole, uz kuras uztīta 0,24 mm resna “Elite Braid” pītā aukla, un “Rapalas Cackin Minnow” voblera āķi.

Līdaka nosvērta Valmieras veikalā “Austris” divu liecinieku klātbūtnē. Dižā skaistule svērtu pat kādu kilogramu vairāk, ja būtu paēdusi krietnas brokastis. Pēc iztīrīšanas izrādījies, ka kuņģis ir pilnīgi tukšs, arī ikru maz, tikai plānas plēksnītes. Toties maltīte izdevusies garšīga – slavējuši gan radi, gan draugi.

Pieteikumus “Latvijas Avīzes” konkursam par Latvijas ūdeņos izvilkto lielāko zivi gaidām līdz 1. janvārim. Balvās 150, 100 un 50 latu “Salmo” dāvanu kartes.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+