14 minūtes un 18 sekundes.
Andris Džeriņš (no labās) otrajā periodā izvirzīja Latvijas izlasi vadībā, kur tā noturējās 14 minūtes un 18 sekundes.
Foto – Edijs Pālens/LETA

Vācijas izlases sastāvs kļuvis jaunāks, klāt nākuši trīs NHL hokejisti 0

Latvijas hokejisti savā ceturtajā spēlē pasaules čempionātā Dānijā sacentās ar ASV izlasi uz zaudēja tai tikai mača papildlaikā (2:3). Šodien, 12.maijā, latvieši tiksies ar Vācijas izlasi.

Aizraujošs hokejs

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

Pirms spēles amerikāņu nometnē valdīja relaksēta atmosfēra, komandas kapteinis Patriks Keins iesildīšanās laikā vairākiem faniem pāri bortam pārmeta ripas. Jau pirmajā minūtē viņu nenopietnību apliecināja noraidījums viduszonā, taču vēlāk ar nedisciplinētu hokeju atbildēja arī latvieši, trīs reizes sēžoties uz sodīto soliņa, tostarp divas par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Komunikācija pievīla jau ne pirmo reizi šajā turnīrā, un par bērnišķīgajām kļūdām nācās samaksāt. Amerikāņi lielajā pārsvarā izkaroja ripu vārtu priekšā un izvirzījās vadībā. Viņiem piederēja pārsvars, tomēr vārtu gūšanas momentu ziņā spēle bija līdzīga.

Labi izlasē iekļāvās trešdien no ASV atlidojušais Teodors Bļugers, darbojoties kopējā maiņā ar brāļiem Bukartiem. Tieši šis virknējums arī izlīdzināja rezultātu – Uvis Balinskis uzmeta no zilās līnijas, pa ceļam ripa skāra pretinieka nūju un ieslīdēja vārtos. Mirkli pirms perioda beigām teicamu iespēju neizmantoja Rodrigo Ābols.

Latvijas izlase lieliski uzsāka otro periodu – ļoti bīstams uzbrukums Andra Džeriņa maiņai, Bļugers izgāja vienatnē pret vārtsargu, Guntis Galviņš un Ņikita Jevpalovs nokļuva pret vienu aizsargu. Šajos momentos mazliet pietrūka, tomēr vairākumā Džeriņa vārti pēc lieliskas izspēles bija pelnīti. Tikpat loģiski amerikāņi perioda izskaņā līdzsvaroja ciparus uz tablo – spiediens bija prāvs, Elvis Merzļikins vairākkārt glāba, bet Kolins Vaits izmantoja mūsu mūra neuzmanību, raidot ripu starp viņa kājsargiem – 2:2. Pēdējā periodā amerikāņi gāzās uz Merzļikina vārtiem ar lavīnas spēku, tomēr tos neieņēma, un latviešiem vismaz punkts kabatā. Papildlaika otrajā minūtē uzvaras vārtus ASV izlasei, izmantojot Oskara Cibuļska noraidījumu, guva Kems Etkinsons. Par labāko spēlētāju mūsu komandā atzīts Merzļikins.

Pirmo sensāciju čempionātā sagādāja Dānijas izlase, ar 3:2 pelnīti pārspējot līdz tam iespaidīgi spēlējošos Somijas hokejistus. Iegūtie punkti un parādītā spēle ir nopietns pieteikums iekļūšanai ceturtdaļfinālā. Pirms šī mača komandai pievienojās NHL hokejisti Janniks Hansens un Mikels Bedkers, kurš iedeva divas rezultatīvas piespēles. Latvijas izlase ar dāņiem tiksies grupas turnīra pēdējā mačā 15. maijā.

Revanšēties vāciešiem

Šodien mūsējiem brīvdiena, bet 12.maijā, pulksten 13:15 tikšanās ar Vācijas izlasi. “Tā ir ļoti sabalansēta komanda, kapteinis Deniss Zeidenbergs ir pieredzējis NHL spēlētājs, līderis, Leons Draizaitls – viens no labākajiem NHL jaunajiem hokejistiem. Grūti pretinieki,” sprieda Bobs Hārtlijs.

Vācieši ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā izcīnīja sudraba medaļas, bet Herningā zaudējuši ne tikai ASV izlasei (0:3), bet arī “bullīšos” dāņiem (2:3) un norvēģiem (4:5). Vienīgā uzvara gūta mačā pret Dienvidkorejas izlasi (6:1). Hārtlijs spriež, ka olimpiskās spēles devušas vāciešiem papildu pārliecību. “Jā, te viņi vairākos mačos zaudēja, lai gan nespēlēja slikti. Komandu spēki ir ļoti līdzīgi, un vajag arī veiksmi, lai uzvarētu.”

Salīdzinot ar Phjončhanu, Vācijas izlases sastāvs kļuvis jaunāks, taču klāt nākuši trīs NHL hokejisti, tostarp Edmontonas “Oilers” otrs rezultatīvākais spēlētājs Leons Draizaitls. Latvijas izlase ar vāciešiem pasaules čempionātos tikusies desmit reizes, izcīnot trīs uzvaras un vienu neizšķirtu. Pēdējos četros mačos piedzīvoti zaudējumi. Pērn Ķelnē latviešu izlase bija tuvu uzvarai, taču pašu un tiesnešu kļūdu dēļ zaudēja “bullīšos” (3:4), neiekļūstot ceturtdaļfinālā.

Rezultāti. Hokejs

PASAULES ČEMPIONĀTS, B GRUPA

* Latvija – ASV 2:3 papildlaikā (1:1, 1:1, 0:0, 0:1), 11;39 Krīgers (Debrinkats, Larkins, vair) 0:1, 17:52 Balinskis (Bļugers, Rihards Bukarts) 1:1, 23:20 Džeriņš (Indrašis, Roberts Bukarts, vair.) 2:1, 37:38 Vaits (Debrinkats, Keins) 2:2, 61:23 Etkinsons (Gudro, Keins, vair.) 2:3.

* Vācija – Dienvidkoreja 6:1 (1:0, 3:0, 2:1).

* Somija – Dānija 2:3 (0:0, 1:2, 1:1).

Pirms ceturtdienas, 10.maija, spēles Norvēģija – Kanāda: 1. 2. ASV 10 (4 spēlēs),Somija 9 (4), 3. Kanāda 7 (3), 4. Latvija 6 (4), 5. Dānija 5 (4), 6. Vācija 5 (4), 7. Norvēģija 3 (3), 8. Dienvidkoreja 0 (4). Šo piektdien, 11.maijā: Dānija – Norvēģija (17.15), ASV – Dienvidkoreja (21:15). Rīt: Vācija – Latvija (13.15), Dānija – Dienvidkoreja (17.15), Kanāda – Somija (21.15). Svētdien: Norvēģija – ASV (17.15), Vācija – Somija (21.15).

A GRUPA

* Šveice – Baltkrievija 5:2 (2:2, 1:0, 2:0).

* Zviedrija – Austrija 7:0 (2:0, 3:0, 2:0).

Pirms ceturtdienas, 10.maija spēlēm Slovākija – Francija un Čehija – Krievija: 1. Zviedrija 12 (4), 2. Krievija 9 (3), 3. Šveice 9 (4), 4. Čehija 4 (3), 5. Slovākija 4 (3), 6. Francija 3 (3), 7. Austrija 1 (4), 8. Baltkrievija 0 (4).