foto – Juris Kalniņš

Līderiem nepārliecinošas uzvaras pār pastarīšiem 0

LBL čempionātā ceturtdien pie uzvarām tika abi līderi BK “Ventspils” un “VEF Rīga”, tomēr spēlēs pret pastarīšiem tās iznāca pavisam nepārliecinošas.

Notriektā tautumeita 6

Latvijas čempioni pret “LU” studentiem, iespējams, vēl bija atmiņās par atvesto uzvaru no Himkiem. Tiesa, Jāņa Gailīša komanda prata noturēt pretiniekus drošā attālumā. Intriga par spēles iznākumu bija dzīva līdz pēdējai minūtei, tomēr tuvāk par pieciem punktiem tās iesākumā (82:77) studenti netika pielaisti.

BK “Ventspils neizteiksmīgais spēļu periods, kurā viens aiz otra savijās zaudējumi pret grieķu “PAOK” un BK “Ogre”, nebija tālu no šokējoša turpinājuma Valmierā. Tur Kristapa Valtera trenētie mājinieki, kuru sastāvā liela daļa spēlētāju vēl ir jauniešu vecumā, līdz pat pēdējai ceturtdaļai prata turēt līdzi un brīžiem izrauties pat priekšā. BK “Ventspils” nometnē netrūkst spēles organizācijas problēmas, it īpaši aizsardzībā, tomēr šoreiz ar uzbrukumu (Ubillas trīs precīzi tālmetieni) pēdējās pāris minūtēs izdevās uzvaras svarus nosvērt savā pusē.

BK “Ventspils” tā bija 17. uzvara, “VEF Rīga” – 13, kas komandam ļauj ieņemt pirmās divas vietas regulārās sezonas turnīra tabulā.

LBL ČEMPIONĀTS
“Valmiera/Ordo” – BK “Ventspils” 82:90
(23:25, 46:43, 67:67). Elksnis 20, Hāzners 17, Iļjins 16+13AB; Ubilla 21, Jakovičs 16, Juciks 14.
“VEF Rīga” – “Latvijas Universitāte” 83:77 (20:17, 46:44, 63:58). Perezs 21, Kārters 15, Brauns 14; Jaunzems 20, Birkāns 17, Zunda 14.