×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. jūnijs, 2014
Drukāt

Līderos ‒ programmētāja profesija (3)

Foto: Shutterstock.comFoto: Shutterstock.com

Ilustratīvs foto

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) sadarbībā ar karjeras un izglītības portālu “Prakse.lv” jau trešo reizi izveidojusi Latvijas darba devēju visvairāk ieteikto izglītības iestāžu ranžējumu.

Tas jauniešiem sniedz ieskatu pieprasītākajās profesijās un izglītības ie­stādēs, kur tās būtu vislabāk apgūt. Arī šogad līdera godu starp darba devēju ieteiktajām augstskolām saglabājusi Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). Pirmajā piecniekā tai seko Latvijas Universitāte (LU), Biznesa augstskola “Turība” (BAT), kas šogad piedzīvojusi kāpumu par vienu vietu, Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) un Banku augstskola (BA). Darba devēju aptauja liecina, ka šogad biežāk minēto profesiju lokā ir informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares specialitātes, par līderi izvirzot programmētāja profesiju. Tai seko tādi amati kā grāmatvedis, mārketinga speciālists, projektu vadītājs, sabiedrisko attiecību speciālists un citas. Darba devēju pieprasījumā lielu kāpumu piedzīvojusi būvinženiera, viesmīļa un farmaceita profesija.

“IT joma ne vien Latvijā, bet pasaulē ir viena no visstraujāk augošajām. To izjūt arī darba devēji Latvijā, jo joprojām vērojams labu IT speciālistu trūkums, kas visbiežāk saistīts ar nevienmērīgu proporciju starp humanitāro un eksakto studiju programmu absolventiem, kuriem darba vieta “Lattelecom” atradīsies vienmēr,” stāsta “Lattelecom” valdes locekle, personāla vadības direktore Ingrīda Rone.

Savukārt portāla “Prakse.lv” vadītājs Jānis Logins novērojis, ka šogad ievērojami vairāk ieteiktas ar uzņēmuma darbības nodrošināšanu saistītas profesijas ‒ grāmatvedis, sabiedrisko attiecību speciālists, mārketinga speciālists.

“Topā norādījām tādus mūsu uzņēmumam aktuālus studiju virzienus kā finanses, loģistika, darba aizsardzība un personālvadība. Tāpat iesakām mācības turpināt arī pēc bakalaura studijām. Taču aicinām jauniešus nopietni domāt par praktisku iemaņu iegūšanu jau augstskolas laikā, meklējot pirmās prakses vai darba iespējas,” iesaka “Statoil Fuel & Retail Latvia” biznesa atbalsta direktore Jekaterina Leidmane.

Darba devēju visbiežāk minēto studiju programmu desmitniekā augstu vērtēta RTU piedāvātā datorzinātņu studiju programma un vairākas LU apgūstamās studiju programmas ‒ datorzinātņu, grāmatvedības, komunikācijas un vadības zinātņu programmas, tāpat arī BA uzņēmējdarbības vadības un finanšu, BAT tūrisma un viesmīlības, kā arī Rīgas Ekonomikas augstskolas bakalaura programma ekonomikā un uzņēmējdarbības vadībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ja programētāja būs sieviete , darbu viņa nedabūs . Ne tapēc ka ir bez pieredzes , bet tapēc ka viņa nav vīrietis. Neviena sevis cienoša firma taču neņems sievieti programētāju!

  2. “Augstu vērtētajā RTU piedāvātajā datorzinātņu studiju programmā” var iestāties tikai koledžas absolventi. Vidusskolu absolventus tur neuzņem.

  3. Un tāpēc, mīļie jaunieši, jāmācās matemātika. Viens no maniem dēliem ir kļuvis par IT speciālistu, un nu viņam ir labi apmaksāts darbs – līdz ar to visas iespējas dzīvot neknapinoties, bet šie panākumi ir nākuši tikai pēc daudziem grūtiem mācību gadiem /neapšaubāmi viņš turpina arī tagad mācīties katru dienu/. Tāpēc neslinkojiet skolas gados – pamats turpmākai dzīvei jāieliek gudrs un stabils.

Draugiem Facebook Twitter Google+