×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. novembris, 2012
Drukāt

Lidmašīna Bukultos nokritusi eksāmena laikā

Foto - LETAFoto - LETA

Vakar Bukultos četrvietīgā lidmašīna nokritusi eksāmena lidojuma laikā, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs.

Izmeklētāji pārbaudīs versiju, ka nelaime notikusi, izpildot vingrinājumu, kad lidaparāts jāpilotē ar vienu izslēgtu dzinēju. Par šādu avārijas iemeslu liecina veids, kādā lidmašīna nokritusi, proti, strauji pikējot un ar purngalu ietriecoties zemē.

Izmeklēšanas laikā tiks vērtēts arī tas, vai lidmašīna atradusies pietiekamā augstumā.

Komercpilota licences iegūšanai prasmes lidot ar vienu dzinēju ir obligātas. Kā piemēru tam, kāpēc šādi vingrinājumi jāveic, Gorodcovs minēja vakardienas gadījumu, kad nacionālās aviokompānijas “airBaltic” lidaparāta apkalpe īsi pirms nosēšanās Rīgas lidostā konstatējusi labās puses dzinēja indikāciju, tādēļ piesardzības dēļ to izslēdza saskaņā ar standarta procedūru un instrukciju. Lidaparāts veiksmīgi nosēdās lidostā.

Versiju, ka avarējušajai lidmašīnai vienlaikus apstājušies abi dzinēji Gorodcovs vērtēja kā ļoti maz iespējamu. Turklāt, pat ja lidaparātam būtu izslēgti abi dzinēji, tam būtu jāplanē, nevis jāpikē. Piloti, kas lidojuši ar šāda modeļa lidmašīnu, to vērtē kā ļoti stabilu.

Avārijā bojā gājušais instruktors bijis viens no Igaunijas pieredzes bagātākajiem pilotiem. Eksaminētājs ir augstākā iespējamā pilota kvalifikācija. Viņš strādājis Tartu mācību centrā un jau iepriekš bija lidojis ar konkrēto lidmašīnu.

Portāls “Delfi.ee” vēsta, ka bojā gājušais ir Maido Vēbels, kurš vēl nesen strādājis vadošā amatā aviokompānijā “Estonian Air”, kur bijis lidojumu struktūrvienības direktors.

Lidmašīna reģistrēta šā gada martā un ir ļoti jauns modelis, kas tirdzniecībā ir tikai kopš 2008.gada. Kopumā saražotas ap 100 šā modeļa lidaparātu un avarējušais bijis ar 56. numuru. Lidmašīna bija nolidojusi kopumā 380 stundas.

Kā ziņots, avārijā gāja bojā abi lidaparātā lidojušie – pilots un eksaminētājs.

Avarējusī “Tecnam” tipa lidmašīna piederēja pilotu skolai, kas bāzēta Spilves lidlaukā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+