×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
19. maijs, 2016
Drukāt

Izskan pirmās versijas par lidmašīnas pazušanas iemesliem

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Ēģiptes aviosabiedrības “EgyptAir” pasažieru lidmašīnas pazušanu varētu skaidrot ar dažādiem iemesliem, tomēr visiespējamākais scenārijs ir terorakts, norāda eksperti.

Gan Ēģipte, gan Francija bijusi nozīmīgs islāmistu ekstrēmistu mērķis.

Džihādistu grupējums “Islāma valsts” oktobrī uzņēmās atbildību par Krievijas pasažieru lidmašīnas uzspridzināšanu virs Sīnāja pussalas Ēģiptē brīdī, kad tā bija ceļā no kūrortpilsētas Šarm eš Šeihas uz Sanktpēterburgu. Katastrofā gāja bojā visi 224 cilvēki, kas atradās lidmašīnā.

Eksperti norāda, ka pastāv maza iespēja, ka pie lidmašīnas pazušanas varētu būt vainojamas tehniskas problēmas.

“Liela tehniska kļūme – piemēram, dzinēja uzsprāgšana – šķiet maz ticama,” norādīja aeronautikas eksperts Džeralds Feldzers, uzsverot, ka lidmašīna “Airbus A320-232” bija salīdzinoši jauna.

Turklāt šī tipa lidmašīnas sevi ir pierādījušas kā drošas. Visā pasaulē ik pēc 30 sekundēm nolaižas vai paceļas kāda “A320”, piebilda Feldzers.

“Tā ir moderna lidmašīna, incidents notika gaisā ārkārtīgi stabilos apstākļos. Šajā incidentā netiek apšaubīta uzturēšanas kvalitāte un lidmašīnas kvalitāte,” radiostacijai “Europe 1” sacīja bijušais Francijas Aviācijas izmeklēšanas un analīzes biroja direktors Žans Pols Troadeks.

Eksperti arī noraida iespēju, ka lidmašīna varētu tikt notriekta no zemes. Lidmašīna lidoja 11 000 metru augstumā un pazuda virs Vidusjūras. Tas nozīmē, ka tā nebija aizsniedzama reģiona kaujinieku grupējumiem.

“Mēs nevaram izslēgt iespēju, ka to kļūdas rezultātā notrieca cita lidmašīna, bet, visticamāk, ka tad mēs par to jau zinātu,” teica Feldzers.

Reģions ap Ēģiptes ziemeļiem, tostarp Izraēlas un Gazas joslas piekraste, “ir viens no visvairāk novērotajiem reģioniem pasaulē, tostarp no satelītiem. Būtu ļoti grūti noslēpt šāda veida informāciju”, viņš piebilda.

Terorakta iespēju pastiprina arī tas, ka no lidmašīnas nav nosūtīts trauksmes signāls.

“Tehniska problēma, ugunsgrēks vai dzinēja traucējumi, neizraisa tūlītēju incidentu, un apkalpei ir laiks reaģēt,” paziņoja Troadeks.

“Šajā gadījumā apkalpe nedarīja neko,” viņš piebilda.

Ja tiks konstatēts, ka lidmašīna nokritusi terorakta rezultātā, būs jānoskaidro, kā bumbu varēja ienest lidmašīnā Šarla de Golla lidostā, kur pēc Parīzē notikušajiem teroraktiem ir pastiprināta drošība.

Kā vēstīts, Ēģiptes Civilās aviācijas ministrijas amatpersonas, kas vēlējās palikt anonīmas, atklājušas, ka pazudusī Ēģiptes aviosabiedrības “EgyptAir” pasažieru lidmašīna ar 66 cilvēkiem nogāzusies Vidusjūrā.

Noskaidrots, ka lidmašīna nav nolaidusies tuvējās lidostās, norādīja amatpersonas.

Informācijas avots Grieķijas civilās aviācijas sistēmā aģentūrai AFP atklāja, ka lidmašīna nokritusi Ēģiptes gaisa telpā apmēram 130 jūras jūdžu (apmēram 240 kilometru) attālumā no Grieķijai piederošās Karpatas salas.

Amatpersona paziņoja, ka pēdējie sakari ar lidmašīnas pilotu tika uzturēti trīs minūtes pirms lidmašīnas pazušanas un trauksmes signāls nav sūtīts.

“EgyptAir” paziņojusi, ka lidmašīnas pazušanas cēlonis joprojām nav zināms.

Reisa MS804 lidmašīna “Airbus A320-232” izlidoja no Parīzes trešdienas vakarā plkst.23.09 pēc vietējā laika (plkst.0.09 ceturtdien pēc Latvijas laika).

Kontakti ar lidmašīnu pārtrūka plkst.2.45 pēc Kairas laika (plkst.3.45 pēc Latvijas laika), kad lidmašīna atradās Ēģiptes gaisa telpā 11 000 metru augstumā.

Līdz pazušanas brīdim lidmašīna bija nolidojusi 16 kilometrus Ēģiptes gaisa telpā.

Lidmašīnā bija 56 pasažieri, tai skaitā viens zēns un divi zīdaiņi, kā arī septiņi apkalpes locekļi un trīs apsardzes darbinieki.

“EgyptAir” informēja, ka lidmašīnas pasažieru vidū bija 30 Ēģiptes, kā arī 15 Francijas pilsoņi.

Lidmašīnā atradās arī divi Irākas pilsoņi un pa vienam Alžīrijas, Beļģijas, Čadas, Kanādas, Kuveitas, Lielbritānijas, Portugāles, Saūda Arābijas un Sudānas pilsonim, atklāja lidsabiedrība.

Lidojums no Parīzes Šarla de Golla lidostas uz Kairu parasti ir nedaudz ilgāks par četrām stundām. Lidmašīnai bija paredzēts ierasties Kairā plkst.3.05 pēc vietējā laika (plkst.4.05 pēc Latvijas laika).

“EgyptAir” paziņojusi, ka Ēģiptes bruņotie spēki saņēmuši lidmašīnas trauksmes signālu neilgi pirms tās pazušanas no radaru ekrāniem. Savukārt bruņotie spēki šādu informāciju nolieguši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+