×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. septembris, 2015
Drukāt

LIDO aicina skolēnus apgūt veselīga dzīvesveida iemaņas uztura skolā

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Jaunajam mācību gadam sākoties, AS LIDO uzsācis īpašu projektu, piedāvājot skolēniem apgūt veselīga uztura pamatus uzņēmuma izveidotajā uztura skolā bez maksas.

LIDO Uztura skola tika atklāta 2014. gadā ar mērķi interesantā un atraktīvā veidā 1. līdz 12. klases skolēnus izglītot veselīga uztura jautājumos, pielāgojot programmu dalībnieku vecuma grupai. Aptuveni divas stundas garo nodarbību veido izzinoša filmiņa, LIDO uztura speciālistes lekcija, izglītojoša diskusiju spēle, kopīga veselīgu uzkodu gatavošana un ekskursija, kuras laikā skolēniem ir iespēja savām acīm apskatīt, kā top garšīgi un kvalitatīvi ēdieni.

Kopš LIDO Uztura skolas dibināšanas tajā ir piedalījušies jau vairāk nekā 4000 skolēnu, un uzņēmums cer, ka līdz ar iniciatīvas pārtapšanu par sociālu projektu zināšanas par veselīgu uzturu būs iespējams nodot vēl vairāk skolas vecuma bērniem no visas Latvijas.

LIDO Uztura skolas vadītāja, uztura speciāliste Alise Kindzule stāsta: „Cilvēka uztura paradumi un garšas sajūtas veidojas jau agrā bērnībā un neizbēgami iet līdzi tālākajā dzīvē, kļūstot grūtāk koriģējamas. Tādēļ ir būtiski bērniem stāstīt par veselīga uztura pamatprincipiem, kas var novērst daudzas slimības vēlākajā dzīves laikā (piemēram, sirds un asinsvadu slimības, cukura diabētu, zobu problēmas, audzējus, osteoporozi). Uzturs ietekmē gan bērna fizisko, gan garīgo veselību. Arī agrā vecumā bērni labprāt veic veselīgas izvēles, ja zina, kāds ir ieguvums. Ticu, ka uztura skolā iegūtās zināšanas, viņiem noderēs visu dzīvi, ļaujot būt veselākiem, spēcīgākiem un enerģiskākiem.”

Uztura skolas nodarbības turpmāk būs pieejamas katru darba dienu noteiktā laikā LIDO Atpūtas centrā (Krasta ielā 76). Nodarbības notiek ar iepriekšēju pieteikšanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+